Únor 2008

Veronica Donovan

25. února 2008 v 16:02 prison break

Veronica Donovan

Veronica DonovanVeronica Donovan (hraje ji zkušená herečka Robin Tunney) je bývalou přítelkyní Lincolna Burrowse (Dominic Purcell). Chodili spolu na střední škole, a to i přesto, že jde o dvě velmi rozdílné osobnosti. Po střední škole, když ji omrzel velkoměstský život v Chicagu, se Veronica Donovan přestěhovala a začala navštěvovat University of Illinois, kde získala bakalářský titul v politických vědách. Později studovala na právnické Baylor Law School, stala se právničkou a přestěhovala se zpět do Chicaga, kde ve společnosti Bianchi and Guthrie začala pracovat jako realitní právník.

lincol Burows

25. února 2008 v 16:01 Dominic Purcell

Lincoln Burrows

Lincoln BurrowsS životem Lincolna Burrowse do začalo jít z kopce již v 15 letech poté, co byl vyhozen z desátého ročníku Morgan Park High School. Od té doby se dostal mnohokrát do problémů se zákonem. Byl odsouzen na 2 měsíce za krádež, na 3 měsíce za poškozování majetku, na 6 měsíců za ublížení na zdraví, na 6 měsíců za držení drog, na 10 měsíců za další ublížení na zdraví.

Michael Scofield

25. února 2008 v 16:00 Wentworth Miller

Michael Scofield

Michael ScofieldVězeň Michael Scofield byl usvědčený z ozbrojené loupeže při pokusu odcizit přes půl miliónu dolarů z chicagské banky. Při soudním procesu Scofield nepřednesl nic na svou obhajobu a požadoval odsedět si trest v zařízení prvního stupně blízko jeho rodného Chicaga.
Minulost Michaela Scofielda je neposkvrněná. Muž se dvěma vysokoškolskými tituly v oboru stavebnictví pracoval před zatčením v prestižní firmě Middleton, Maxwell a Schaum, která dělala stavební návrh vězeňského komplexu Fox River.

jak to bude dál s prinson break ???

25. února 2008 v 15:59 Jak to bude dál s Útěkem z vězení?

Jak to bude dál

Tak co bude dál v PB druhá a třetí série: Michael se sejdou se Sarou vyznají si lásku, Michael bude hrozně smutny (kvůli ni - bohužel), Lincolna osvobodí, prezidentka se vzdá svého postu, Kellermann všechno přizná, takže osvobodí i sáru, na kterou byl vydan zatykač za napomáhání při útěku. Ve třetí serii, je Michael zavřený do věznice v Panamě, nejhorší věznice na světe, kde má za úkol utéct z vězněm Whistlerem (úkol od společnosti, aby zachránil rukojmí Sáru Tancredi a LJ), Sára asi ve 3. díle umře (společnost ji uřeže hlavu a pošlou ji Lincolnovi, ten to však Michaelovi řekne asi až v sedmé episodě), no ve 12. díle třetí série se Michaelovi opět povede utéct i s Whistlerem, který má být následně vyměněn za LJ, ale Whistler uteče a tak to končí...další díly ještě nebyly natočeny, zda-li se budou točit bude rozhodnuto až letos v Květnu :-P

WENTWORTH MILLER životopis

25. února 2008 v 15:56 Wentworth Miller životopis

Wentworth Miller

Wentworth MillerHlavní roli v seriálu Útěk z vězení ztvárnil málo známý Wentworth Miller. Než se dostal k postavě Michaela Scofielda, bylo možné ho vidět v malých rolích například v seriálech Buffy: přemožitelka upírů nebo Pohotovost. V celovečerním filmu Underworld si zahrál Dr. Adam Lockwood, jeho opravdovým debutem je ale až Útěk z vězení.
Wentworth Miller se narodil 2. června 1972 v Anglii americkým rodičům. Má částečné indiánské, jamajské a židovské kořeny. Jeho matka je běloška s ruskou, francouzskou, holandskou, syrskou a libanonskou krví, zatímco jeho otec je černý afro-američan. Narodil se v Anglii, kde jeho otec studoval, ale když byl Wentworthovi jeden rok, přestěhovali se do New Yorku. Má dvě sestry, Leigh a Gillian. Vystudoval prestižní Princetonskou univerzitu s diplomem z angličtiny a literatury. V roce 1995 se vydal do Los Angeles, kde chtěl začít hereckou kariéru.
Za výkon v seriálu Útěk z vězení - roli Michaela Scofielda - si odnesl v roce 2005 ocenění Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herec v dramatickém seriálu.