Březen 2008


Miluji zě v 50 - ti jazicích

26. března 2008 v 17:30 miluji tě v 50-ti jazycích
Albánsky - Te dua
Anglicky - I love you
Arabsky - Ana behibak.(žena muži)
Arabsky - Ana behibek (muž ženě)
Arménsky - Yes kez sirumen
Bělorusky - Ya tabe kahayu
Bulharsky - Obicham te
Dánsky - Jeg Elsker Dig
Eskymácky - Negligevapse
Esperantem - Mi amas vin
Estonsky - Ma armastan sind
Etiopsky - Afgreki'
Filipínsky - Mahal kita
Finsky - Mina rakastan sinua
Francouzsky - Je t'aime, Je t'adore
Havajsky - Aloha wau ia oi
Hebrejsky - Ani ohev et otha (žena muži)
Hebrejsky - Ani ohev otah (muž ženě)
Holandsky - Ik hou van jou
Chorvatsky - Volim te
Irsky - Taim i' ngra leat
Islandsky - Eg elska tig
Italsky - Ti amo
Japonsky - Aishiteru
Kambodžsky - Soro lahn nhee ah
Katalánsky - T'estimo
Korejsky - Sarang Heyo
Korzicky - Ti tengu caru
Latinsky - Te amo
Libanonsky - Bahibak
Litevsky - Es tevi miilu
Maďarsky - Szeretlek
Mandarinskou čínštinou - Wo ai ni
Navaho - Ayor anosh'ni
Německy - Ich liebe dich
Norsky - Jeg Elsker Deg
Polsky - Kocham Ciebie
Portugalsky - Eu te amo
Rumunsky - Te ubesk
Rusky - Ya tebya liubliu
Řecky - S'agapo
Siouxové - Techihhila
Slovensky - L`ubim ta
Slovinsky - Ljubim te
Srbsky - Volim te
Španělsky - Te quiero / Te amo
Svazijsky - Ninapenda wewe
Švédsky - Jag alskar dig
Švýcarskou němčinou - Ich lieb Di
Tahitsky - Ua Here Vau Ia Oe
Thaiwansky - Wa ga ei li
Thajsky - Chan rak khun (žena muži)
Thajsky - Phom rak khun (muž ženě)
Turecky - Seni Seviyorumb
Ukrajinsky - Ya tebe kohayu
Vietnamsky - Anh ye^u em (muž ženě)
Vietnamsky - Em ye^u anh (žena muži)

Origami, které skládá Miller

21. března 2008 v 15:53 prison break
1) Vezmeme si bílý papír (nejlépe A4) a uděláme si čtverec, který přeložíme na polovinu.
2) Čtverec necháme přeložený a jednu jeho část opět přeložíme na polovinu - měl by nám vzniknout tvar, jako na obrázku 3.
3) Vzniklý tvar přeložíme znovu na polovinu a poté celé rozložíme. Měli bychom mít přeložený čtverec, na jehož jedné straně jsou 3 ohyby. Druhá strana by měla být bez ohybů.
4) Stranu s ohyby začneme skládat jako harmoniku..
5) .. tam a zpět..
6) .. a znovu ..
7) .. a ještě. Měl by nám vzniknout tvar jako na obrázku. Nyní se vrátíme k bodu 2 a začneme provádět to samé i na druhé polovičce.
8) .. měl by nám vzniknout tvar jako na obrázku.
9) Rozložíme podle obrázku a "užší" špičku přaložíme k "širsší" špičce. Přeložení by mělo být v polovině tvaru (viz obrázek).
10) Část užší špičky přeložíme zpět - tím nám vznikne hlavička labutě (délku si zvolte podle toho, jak velkou hlavičku chcete mít u vašeho opeřence).
11) Celý tvar přeložíme na polovinu - měl by vzniknout tvar jako na obrázku 12
12) Vztyčíme krk podle obrázku
13) Labuť je hotova..
14) .. narovnáme zobáček, rozvineme křídla..


Rozhovor Wetworth Miller X reportér

21. března 2008 v 15:34 Wentworth Miller
Wentworth Miller při své návštěvě Israele poskytl rozhovor, ve kterém se dozvíme pár zajímavostí. Víte, že než začal Went s herectvím, pracoval nejdříve pár let ve vývoji a poté v televizních stanicích? Dále se také můžete dočíst o smrti Sáry a zda-li se může Michael stát znovu "normálním" člověkem....
//
wentReportér: Ahoj.
Wentworth: Shalom (izraelský pozdrav, pozn. překladatele), ahoj.
R: S vaším svolením začneme s krátkou asociační hrou.
W: Jasně, do toho.
R: Prison Break.
W: Michael Scofield.
R: Hollywood.
W: Holy war (svatá válka).
R: Svoboda.
W: Práva.
R: Oddanost.
W: Loajalita.
R: Televize.
W: Plat. (směje se)
R: Než jste se stal hercem, šel jste na Princeton.
W: Ano.
R: Studoval jste anglickou literaturu, pokud se nepletu.
W: Ano.
wen2R: To znamená, že vaše cesta ke slávě nebyla tou, kterou se herci obvykle vydávají. Můžete nám o tom něco říct?
W: Ne, byla to docela bezpečná cesta. Chtěl jsem být hercem už jako dítě, ale byl jsem vychován tak, abych respektoval vzdělání a úspěch v této oblasti, rodiče chtěli, abych měl nejlepší možné vzdělání, takže se předpokládalo, že půjdu na školu jako je Princeton, a zatímco jsem na Princetonu byl, začal jsem považovat hraní jen za koníček, ne kariéru, ne něco, co bych měl brát moc vážně nebo studovat. Takže chvíli trvalo, než jsem se vrátil zpátky k hraní, které jsem původně měl tak rád, a proto jsem začal pracovat u filmu, ale na druhé straně kamery. Pár let jsem dělal ve vývoji a pak šest let příležitostně pro studia a televizní stanice a získal jsem tak opravdu cenný a myslím i odlišný pohled na filmový průmysl než má většina herců. Zjistil jsem, že práce na filmu vyžaduje spolupráci mnoha lidí. Fakt, že tvoříme televizní seriál pro každý týden, že vezmeme 52 stran scénáře a smrskneme je do osmidenního natáčení s pomocí 150 až 200 lidí, je zázrak. A do vytvoření Michaela Scofielda vstupuje mnohem více, to, co vidíte v průměrné epizodě Prison Break, není jen moje práce, ale práce desítek lidí, a myslím, že uvědomovat si to a držet se toho je důležité, protože pak jste vděční, uvědomujete si, že je mnoho lidí, kteří vám pomáhají se zlepšovat, že je mnoho lidí, kteří si zaslouží podíl na vašem úspěchu kromě vás samotných.
wen3R: Postava Michaela Scofielda se mi zdá trochu odlišná od ostatních hrdinů v jiných seriálech.
W: Hmm.
R: Souhlasíte?
W: Upřímně bych řekl, že Michael má víc společného s dnešním průměrných televizním hrdinou, než si někdo může myslet. Když se podíváte na Lost, 24 nebo The Shield nebo na řadu dalších amerických seriálů, zjistíte, že hlavní postavy, "ti dobří", mají vlastnosti "těch špatných", nechovají se vždycky dobře, dělají pochybné věci, nebojí se ušpinit si ruce pro dobrou věc. V tom smyslu si myslím, že Michael Scofield se svým způsobem drží tohoto modelu na základě představy toho, co je heroické, nebo spíše toho, co je vnímáno jako heroické.
R: Kolik z těchto charakteristik si myslíte, že pocháí od vás? Kolik ze scénáře?
W: No, v této chvíli bych řekl, že scénář je spíš jako plán, který mi říká, kterým směrem ta postava musí jít, a v rámci tohoto si ji můžu dotvořit, jak chci, zařadit trochu humoru nebo lidskosti, které nemusely být v tom scénáři původně napsané. A zásluhou scénáristy si můžu dopisovat, co chci, pokud jde o něco takového. Pokud se rozhodnu upravit si nějakou větu, prostě si ji upravím.
R: Jak ta skutečnost, že nevíte, kam se děj bude ubírat, mění to, jak hrajete v každé scéně?
W: To je skvělá otázka. Myslím, že krása a výzva práce pro televizi je v tom, že nevíte konec příběhu. Když děláte na filmu, máte v jednom scénáři začátek, prostředek a konec. V televizním seriálu musíte udělat desítky rozhodnutí, co se hodí pro tu epizodu, kterou právě natáčíte, a pak v další epizodě se můžete dostat do naprostého rozporu s těmi všemi předchozími rozhodnutími a vaší prací jako herce je to nějak dát dohromady. V nejhorším případě to nejde, v nejlepším vytvoříte protikladnou, komplikovanou postavu, takovou, jako jsou lidi ve skutečném životě.
R: V seriálech jako Prison Break, kde je tolik dějových obratů a smyček, se pak nevyhnutelně zdá, že se příběh pohybuje na hranici nepravděpodobnosti.
W: (směje se) Na hranici? Prison Break je za tou hranicí. Ten seriál byl vždycky nepravděpodobný, to je jeho silná stránka a podle kritiky možná i slabina, ale jsme jako komiksový seriál, který vezmeme, zahrajeme a vytvoříme velmi seriózně, a vždycky to byl ten případ a jsem si jistý, že bude až do úplně poslední epizody.
wen4R: Zeptám se teď na nějakou z diváckých otázek, jestli vám to nevadí.
W: Jistě.
R: Adi se ptá, myslíte si, že je šance vykoupení pro Michaela? Může se vrátit zpátky a být "normálním" člověkem s "normálním" životem?
W: Myslím, že tyhle dveře už jsou zavřené, bohužel. Myslím, že se Sařinou smrtí zmizela Michaelova šance na spásu. Myslím, že Sara reprezentovala šťastný konec, pokud chcete, jak dva odjíždějící směrem k západu slunce, a tak by to sebeobětování a utrpení mělo smysl, ale s její krví na jeho rukou taková věc není možná, myslím, že už nikdy nebude úplně čistý, nemyslím, že by existovala taková věc, jako vrátit se k tomu, jak to bylo dřív. Myslím, že to možná zkusí, a to by mohlo být zajímavé drama, možná někde v polovině sezóny 4, ale dovedu si představit, že zjistí, že se to snadněji řekne, než udělá.
R: Tak potom bude čtvrtá sezóna pro vás docela výzvou.
W: Taky si myslím. Zachovat Michaela jako jednoho ze seriálových hrdinů a přitom si uvědomit vše, co se mu stalo, jak daleko zašel, jako muž, jako osobnost, jako duše, myslím bude to nejzajímavější ze série 4.

Wentworth Miller alias Michael Scofield

21. března 2008 v 15:19 Wentworth Miller

Přitažlivý Miller utíká z basy

Přitažlivý Miller utíká z basy
Je mladý, má sexappeal a netrpí finanční tísní. Pro mnohé ideální partie. Pro náročnější dámy přidávám, že jeho IQ rozhodně překonává univerzitní průměr a pro rodinu je schopný obětovat naprosto všechno. Chcete ho? Smůla. Tento chlapík není reálný.
Ale pokud máte chuť, můžete jej alespoň vídat. Kdy? Od 26. září každou středu na Nově.
Prison Break fascinuje milióny lidí po celém světě
Pro úplnost dodáváme, že výše popsaný mladík se jmenuje Michael Scofield a je hlavní postavou seriálu Prison Break neboli Útěk z vězení. Seriálovému hrdinovi a jeho bratrovi dosud podhlehly tisíce fanoušků po celém světě. Ženy na seriálu obdivují svalnaté muže, panové si spíše vychutnávají drsné vězeňské scény a zapeklitý plán, jak se dostat z vězení ven.
Scofield byl obsazen týden před natáčením
Ze seriálu, který brzy předběhl sledovanost Ztracených (TV Nova bude vysílat třetí sérii od 2. září.), se ze dne na den stal hit a z hlavních postav celebrity. Wentwort Miller, který hraje Michaela Scofielda, mohl mít ale naprosto jiný osud než úděl televizní star. Roli totiž dostal na poslední chvíli. Týden po castingu se začalo natáčet.

elektrické křeslo- poprava

21. března 2008 v 15:17 Elektrické křeslo poprava

Historie

V USA byl hledán způsob popravy, který by byl humánnější než oběšení. Vynález elektrického křesla byl doprovázen konkurenčním bojem Thomase Alva Edisona a George Westinghouse na konci 19. století (Edison chtěl ukázat, jak je střídavý proud od Westinghouse nebezpečný). Současné elektrické křeslo nicméně vynalezl zubař Alfred P. Southwick, který jako první přišel s nápadem popravovat elektřinou. První elektrické křeslo bylo vyrobeno v New Yorku v roce 1888, první popravený byl William Kemmler v roce 1890.

Průběh popravy

Odsouzenec je připoután ke dřevěné židli. Na hlavu a nohy mu jsou přiloženy elektrody, které jsou navlhčeny slaným roztokem. Místa dotyku s elektrodami jsou oholena, aby se co nejvíce zmenšil elektrický odpor. Popravčí tým se přesune do místnosti, odkud může popravu pozorovat. Dozorce dá znamení a je zapojen zdroj, napětí 500 - 2300 voltů (v každém státě jinak); k popravě se používá střídavý proud. Po asi třiceti sekundách je zdroj vypojen, lékař čeká několik sekund, než se tělo ochladí, a zkontroluje, jestli vězňovo srdce stále bije. Jestliže ano, je znovu připojen zdroj a takto se pokračuje, dokud není člověk mrtvý. Tento postup je ale v každém státě jiný, např. ve státě Florida je zaveden automatický postup, který má tři fáze. První fáze: napětí 2300 V, proud 9,5 A po dobu 8 sekund, druhá: 1000 V, 4 A, 22 sekund, třetí: 2300 V, 9,5 A, 8 sekund. Skutečné hodnoty napětí a proudů jsou ale při popravě jiné, závisí na elektrickém odporu těla odsouzence. Při popravě je v místnosti cítit spálená kůže a maso. Poprava může být doprovázena kouřem nebo párou, krvácením (z úst nebo očí), zvracením, urinací nebo defekací. Někdy vězňovi vypadnou oční bulvy. Vězeň otéká, někdy začne hořet. Smrt je způsobena zástavou srdce a paralýzou respiračního systému.

Joliet Prison něco o tomto nápravném zařízení

21. března 2008 v 15:15 Joilet Prison (FOX RIVER)

Joliet Prison

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Skočit na: Navigace, Hledání
upravitJoilet Prison = FOX RIVER (útěk z vězení)


O co jde v seriálu Prison break (útěk z vězení)

19. března 2008 v 16:12
Skloubením skvělého příběhu, logických nápadů, zajímavého prostředí, skvělých herců, pořádné dávky napětí a akce získáváte nový pojem - Prison Break. Příběh kde uvidíte první 2 díly a musíte vidět další, příběh co vám nedá spát, příběh o lásce, záchraně života, poznání samotného dna lidského utrpení, příběh který bude součástí vás ... Prison Break
Michael Scofield (Wentworth Miller) je zoufalým mužem v zoufalé situaci. Jeho bratr - Lincoln Burrows (Dominic Purcell) - byl odsouzen za vraždu a čeká na trest smrti ve Státní věznici Fox River. I přes důkazy proti Lincolnovi je Michael přesvědčený o jeho nevině. Se žádnými dalšími možnostmi a blížící se popravou Lincolna přepadne Michael banku, aby se dostal do vězení vedle svého bratra. Jakmile je uvnitř, dozvíme se, že Michael - stavební inženýr s kompletním plánkem vězení - má vypracovaný plán, jak dostat Lincolna ven a prokázat, že je nevinný.
Kombinací naděje z filmu "Vykoupení z věznice Shawshank", kamarádstvím z "Trestné lavice" a napětím z "Velkého útěku" slibuje seriál odkrývat další kusy ze záhady každého týdne, jak Michael provádí svůj odvážný plán, jak z vězení nadobro utéct a jak rozřešit spiknutí, které bratra dostalo do vězení.
Prison Break je produkovaný a napsaný v produkci Paula Scheuringa ("A Man Apart"). Brett Ratner řídí pilotní epizodu a slouží jako výkonný producent vedle Matta Olmsteada, Martyho Adelsteina, Neala H. Moritze a Dawna Parouse.
Myšlenka natočit seriál Prison Break se zrodila v roce 2003. Došla až k vysílací společnosti FOX TV, ale byla rychle shrnuta ze stolu. Neměla prý předpoklady pro dlouhodobý seriál. Později byl zvažován nápad natočit mini sérii, když se o něj zajímala velká jména z filmového průmyslu jako je Steven Spielberg a Bruce Willis. Nicméně mini série nebyla nikdy natočena. Televizní stanice Fox změnila názor až po úspěchu seriálů Lost a 24, a tak se v roce 2004 vrátila k produkci Prison Break.
Herec Stacy Keach, který ztvárnil roli ředitele Henryho Pope, byl v roce 1980 uvězněn v anglickém vězení na několik měsíců za distribuci drog. Ředitel vězení, ve kterém byl Stacy Keach zavřen, pak posloužil k ztvárnění jeho role.
Ve státě Illinois, kde se seriál natáčí, se dříve nepoužívalo k vykonání trestu smrti elektrické křeslo. Původně se používala metoda smrtící injekce, ale pro větší efekt se smrtící nástroj změnil.Wentworth Miller kreslený

19. března 2008 v 16:07 Wentworth Miller

Kreslenej Wentworth

4.12.2007 18:57 | WaZy | Útěk z Vězení
Obrázek “http://fc01.deviantart.com/fs15/f/2007/050/f/2/Wentworth_Miller_by_Lury.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs9/300W/i/2006/063/f/c/Wentworth_Miller_by_maichan808.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs10/300W/i/2006/157/6/2/Wentworth_Miller_by_weeddemon.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs11/300W/i/2006/246/d/2/Wentworth_Miller_by_chuanerya.png” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs20/300W/f/2007/259/7/b/wentworth_miller_by_KjHunter.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs14/300W/f/2007/097/f/8/Wentworth_by_Fereshteh.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs17/300W/f/2007/137/8/2/Wentworth_Miller_by_Aisatsanaa.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs16/300W/i/2007/150/5/c/Wentworth_Miller_by_trickyvicky1978.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs13/300W/f/2007/016/9/3/Wentworth_Miller_Again_by_snoday.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs11/300W/i/2006/212/8/e/Wentworth_Miller_by_LuBbY.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/files/300W/f/2007/120/6/e/wentworth_miller_by_cocoasweety.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs23/300W/f/2007/317/1/9/Wentworth_Miller_by_artblog06.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs13/300W/f/2007/063/5/8/Wentworth_Miller_by_Shewantstobehe.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs12/300W/i/2006/274/f/c/Wentworth_Miller_WIP_by_Nastasya.png” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs21/300W/f/2007/240/f/5/Wentworth_Miller_by_bloodyiris.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs17/300W/f/2007/145/1/6/Went_by_Pati_szonek.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs22/300W/f/2007/322/3/d/3d1e8b7f79ceb1c0.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-1.deviantart.com/fs23/300W/i/2007/335/0/2/Wentworth_Miller_by_Fruzsina.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://fc05.deviantart.com/fs8/f/2006/350/4/2/wentworth_miller_by_ObsessedGirl.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://fc02.deviantart.com/fs24/f/2007/313/5/8/wentworth_miller_3_by_banuyuksel.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Obrázek “http://tn3-2.deviantart.com/fs18/300W/f/2007/175/f/4/Wentworth_Miller_by_Lucyk.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

videa prison break

18. března 2008 v 19:48
http://www.youtube.com/watch?v=D6Y3ExBD-ag
http://www.youtube.com/watch?v=VXzZf7G_ARo
http://www.youtube.com/watch?v=H0DnfS7dg9g

prison break 2 řada obrázky

5. března 2008 v 12:20 II. řada Útěk z vězení


Lincoln:

Sara:

Bellick:

John Abruzzi:

T-Bag:

C-Note:

Sucre:

Kellerman:

Tweener:

Mahone:
Lincoln+Michael:

Všichni dohromady:

Prison break 3 řada obrázky

5. března 2008 v 12:19 III. řada Útěk z vězení foto

Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
Lincoln:
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
Whistler:
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
Bellick:
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
Lechero:
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
T-Bag:
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
Sofia:
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
Gretchen:
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
Sucre:
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
Mahone:
Klikněte pro zobrazení původního obrázkuKlikněte pro zobrazení původního obrázku
Lincoln+Michael:
Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Hlášky z Prison break

5. března 2008 v 12:18 Hlášky ze seriálu Útěk z vězení
Zdroj: www.prison-break.cz

Lincoln: Kam jdeš?
LJ:Musím si udělat ukoly.
Lincoln: Popraví mě LJ. Do měsíce bude po mě. Dochází ti to?
LJ: Pro mě jsi už mrtvý dlouho.
_______________________________
Strážník(Bellick): V boudě byly zahradnické nůžky. Zřejmě na ně stoupnul.
Sara: A čepel prošla skrz botu co?
Strážník(Bellick): Jo
Sara: Tak proč tu botu nemá na noze?
_______________________________
Můžeš utýct před každou věcí ve svým životě, kromě vlastního smradu.
_______________________________
Sucre: Jaký je další výraz pro "lásku"?
Scofield: V jaké souvislosti?
Sucre: No, víš. Jako že "Miluji tě tak moc, že už nikdy nebudu chlastat, a tak.
_______________________________
Sucre: Proč vlastně chceš Burrowse tak strašně vidět?
Scofield: Protože je to můj bratr.
_______________________________
Sucre: Udělám cokoliv řekneš. Vidíš ty ruce? To jsou stroje na kopání. Chceš do Číny? Dostanu Tě do Číny. Budu kopat jak šílená krysa, když bude třeba. Bažante...Musím se dostat zpátky.
_______________________________
Scofield: Někoho hledám.
Scofield: Chlapa jménem Lincoln Burrows.
Sucre: Odpad Link?
Scofield: Tak takhle mu teď říkají...?
________________________________
T-Bag: Jediné, co musíš udělat...držet se mě za kapsu a tvůj život bude jako v nebi. Když půjdu, půjdeš se mnou. Drž se blízko mě a nikdo ti neublíží.
_________________________________
Sucre: Bože, jak já myslel na tvé tělo.
Haló? Uh, Paní Delgado....
Zdravím. Jak se máte? To jsem já, Fernando.
Uhm, promiňte, že obtěžuju, ale, uh, nevíte, co má Maricruz s mobilem?
_____________________________________
Abruzzi: Nějak si postoupil?
Michael se otočí a za nim stojí Haywire: S tou spící kráskou támhle, nebo s kopáním?
_____________________________________
Lincoln: Budeš potřebovat peníze.
Scofield: Mám je.
Lincoln: A venku lidi, kteří ti pomůžou zmizet.
Scofield: Už je mám. Jenom to ještě neví.
______________________________________
Bellick: Jste pobožný, Scofielde?
Scofield: Nikdy jsem o tom nepřemýšlel.
Bellick: Dobře, protože deset přikázání tady nefunguje.
Bellick: Tady se řídíme pouze dvěmi pravidly
Bellick: První je, že nemáte žádná práva.
Scofield: A co je to druhé?
Bellick: Že platí pravidlo číslo jedna.
____________________________________
Sucre: Musíš mi dovolit jí zavolat! Prosím! Dám ti milión dolarů, když mě pustíš k telefonu.
Bachař: Viděl jsem tvoje účty. Máš něco kolem 40 centů.
_____________________________________
Nevadí ti to?
Co?
Ta podkova na tvé prdeli.
_____________________________________
Bellick: Omotal sis strarouše kolem prstu, co? No, mám pro tebe novinku, bažante. On to tady možná řídí přes den, ale v noci tady šéfuju já.
______________________________________
Říkám mu "vykuchávač".
-Narvi mu to do břicha
-a tyhle hroty se mu zachytí o střeva.
-Zatáhni zpátky
-a tomu chudákovi vyrveš střeva ze břicha.
-Pěkně na ně uvidí, protože to nebude smrtelné.
-Aspoň dokud nedostane otravu.
__________________________________
VP pracovník: Proč jsi ho přijal?
Abruzzi: Měj své přátele nablízku a nepřátele ještě blíž.
__________________________________
Lincoln: To se nepovede, Michaele. Nikdo nikdy neutekl z Fox River.
Scofield: Každičký krok jsem naplánoval. Všechny možnosti.
Lincoln: Všechny možnosti? Možná máš plány tohohle místa, ale něco ty plány neukazují-lidi.
___________________________________
Možná je odtud cesta ven..
Jo, v pytli na tělesné pozůstatky.
___________________________________
Je to tvoje poslední šance, Tweenere. Jak mi budeš znova kecat nesmysly, budou tě škrábat z mejch podrážek.
___________________________________
Bellick: Takže stará parta je zase pohromadě. Není to prima?
Bellick k Michaelovi: Říkal sem Ti, ať mě neobcházíš přes šéfa, ale ty pořád musíš dělat vlny, co?