Listopad 20087x19

26. listopadu 2008 v 10:26 gylmorova děvčata 7. řada
Rory sedí ve škole, na sobě má chiltonskou uniformu, poslouchá výklad učitelky a dělá si poznámky. Najednou vejde do třídy ředitel Charleston a říká, že musí okamžitě poslat Rory pryč ze třídy, protože se stala chyba a už se do školy nesmí vrátit. Rory je v šoku, nechápe tom, ale učitelka ji pobízí, aby si pospíšila. Rory si sbalí své věci a vychází ze třídy. Jakmile ale otevře dveře, je v jejich domě. Trochu zaraženě se ještě podívá do třídy, ale potom zavře a jde dovnitř. Ze schodů právě sbíhá Lorelai s kufrem a Rory si jí začne stěžovat, že měla ten nejhroznější den. Lorelai ji ale neposlouchá, jen jí oznámí, že odjíždí na Havaj. Sama. Lorelai neví, kdy se vrátí, a navíc s ní Rory nebude mít žádné spojení, protože Lorelai potřebuje pauzu. Ještě Rory připomene, aby zabila co nejméně kytek a vyběhne z domu. Najednou Rory uslyší z kuchyně zvuky, jako když někdo jí, zvonění příboru o talíř. Jde do kuchyně a tam vidí Doyla, Paris a jejich dvě děti u večeře, jak se baví o návštěvě Salmana Rushdieho a jeho, jak se vyjádří Paris, nudné ženy. Paris musí být celý týden na telefonu kvůli té transplantaci. Jde do ledničky, na ní jsou přichycené jejich rodinné fotky a taky fotky Paris s Bonem nebo Hillary Clintonovou. Doyle se právě zmiňuje o svém postu - vrchní editor Washington Post. Paris zavře ledničku a všimne si, že ve dveřích stojí Rory. Ta je šokovaně pozdraví a ptá se, co dělají v jejím domě. Paris jí vysvětluje, že v Roryině srdci může zůstat navždy její, ale teď ho vlastní oni. Doyle se ptá Rory, jestli potřebuje peníze, Rory říká, že ne. Doyle stejně vytáhne z kapsy pěkně tlustý balíček peněz a dává ho Rory. Paris jí ještě poví, aby to nebrala jako charitu, ale jako dárek. Charitativní dárek a že by už měla začít. Podává jí vestu, napichovadlo a Doyle zase pytel. Odpadky se prý samy neposbírají a Paris bodne do NY Times, které leží na zemi. Vtom se Rory vzbudí. Všechno byl jenom sen. Otočí se na bok a je dost v šoku.
Gilmorova děvčata sedí u Gilmorů starších a pijí drink s Emily a Richardem. Mluví o Richardově zdraví, jak zhubnul a pravidelně cvičí. Richard se ptá Rory, kdy jí začínají státnice. Rory odpovídá, že už zítra, satirickou poezií. Je ráda, že může mluvit nahlas, protože celý den strávila v knihovně. Richard a Emily pro ni mají překvapení. Lorelai se baví, zda se po ní rozhodli pojmenovat další budovu nebo rovnou celý Yale. "Od teď budeme chodit na zápasy Harvardu s Rory." Je ale úplně vedle, protože Emily a Richard se rozhodli koupit si v NY víkendový byt. Bude to Upper East Side, což je pro Rory dobré, protože to bude mít do práce jen 20 minut taxíkem, i když to není nejvhodnější adresa pro novináře z NY Times. Bude to jejich byt ale Rory v něm může bydlet. Rory se tváří smutně, nikdo totiž ještě neví, že ji na tu stáž nevzali. Když jim to řekne, všichni jsou zaražení. Emily se rozčiluje, že není nikdo kvalifikovanější než Rory. Lorelai se ptá Rory proč jí to neřekla, ale Rory si myslí, že to není věc, se kterou by se chtěla chlubit. Rory se snaží odvést téma jinam, a tak prosí prarodiče, jestli by už mohli jíst, protože má hlad a musí se vrátit na Yale a ještě se učit.
Lorelai jde po ulici a telefonuje Rory. Přeje jí hodně štěstí, a taky aby profesorům natrhla kravaty nebo motýlky. Pak vchází do bistra. Tam sedí slečna Patty a Babette a šeptají. Šetří si totiž hlasivky, protože budou mít dnes večer vystoupení v jednom klubu. Koná se tam karaoke a ty dvě si zamluvily prvních patnáct písniček. Lorelai glosuje, že z toho budou štamgasti nadšení. Ptají se, kterou písní mají začít a jestli Lorelai přijde. Vtom přichází ke stolu Luke, dává na stůl jídlo pro Babette a Patty a Lorelai zírá na jeho čepici. Luke si toho všimne a ptá se, co je. Lorelai odpovídá, že nic, nic. Jen si přišla pro kafe. Na pultu si všimne spousty knížek, Luke už se připravuje na svůj lodní výlet s April. Chvilku zkouší na Luka mluvit řečí námořníků, ale ten jí řekne, ať přestane. Pak mluví o tom, kam se chystají jet, a Lorelai se ho ptá, jestli opravdu budou celou dobu jen na lodi. Začne mluvit o tom, že budou uprostřed ničeho a vyjmenovávat katastrofické filmy, mezi nimi i ponorku. Luke ji uklidňuje, že si ponorku nekoupil. A April se hrozně těší. Na to mu Lorelai doporučuje, aby několik dní byli i na pevnině a bydleli v hotelu, aby si April mohla umýt vlasy. Pak mu doporučí jižní pobřeží Maine, a doporučí mu jednu restauraci, kde připravují úžasné humry. Pak chce za tuhle radu po Lukovi alespoň koblihu, kterou dostane. Zvedne se a odchází, na rozloučenou jí Patty a Babette zazpívají a pobaví tak celé bistro.
Rory přichází domů, kde na gauči sedí s Paris několik neznámých lidí a někdo právě nalévá šampus. Paris je představí, jsou to její budoucí spolužáci, kteří byli taky přijati na medicínu na Harvardu. Paris už o třech z nich ví, že bude lepší a na dva se bude ještě muset podívat. Taky se jedné holce třepala ruka, když krájela dort, takže podle Paris půjde brzo dělat pedikérku. Paris nabízí Rory dort ve tvaru nahatého chlápka, ale Rory s díky odmítá. Paris jí alespoň dává poštu, píšou jí z Chicago Sun - Times. Nemají ale pro Rory volné místo a ta je z toho zklamaná. Jde do pokoje a volá do Providence Journal - bulletinu, novin, kde místo odmítla. Ale ani tam už nemají volné místo. Skončí hovor a smutně si sedne na postel. Za hodinu má jít na svou první státnici.
Sookie v hotelu připravuje nějaké jídlo, a když vejde Lorelai, nabízí jí k ochutnání masovou kuličku. Lorelai odmítá, je příliš brzy. Sookie básní o chutích, které má v těhotenství, pak se ptá na Luka. Lorelai vykládá, jak přišla do bistra a Luke měl na sobě modrou čepici, kterou mu dala kdysi k Vánocům a kterou on nikdy nenosil. Rozebírají to a Lorelai si myslí, že by mu to gesto měla nějak vrátit. Sookie navrhuje, aby nosila kšiltovku, kterou jí dal, jenže Luke jí žádnou nedal a všech věcí, které jí dal a daly by se nosit, se zbavila. Chce mu to ale nějak oplatit. Sookie jí naposledy nabízí masovou kuličku, ale když Lorelai opět odmítne, sní ji sama a pochutná si.
Lane pokládá miminko do postýlky. Pak zkontroluje, jestli jsou oba v pořádku a potichu zavírá dveře. Jakmile je zavře, začne potichu skákat po pokoji. Přichází Zach a Lane mu říká, jak dlouho je oba uspávala. Neví, jestli má dřív spát nebo jíst, ale Zach přišel z obchodu, takže budou jíst. Lane je trošku překvapená, protože Zach nakoupil samé značkové věci a oni si to zrovna nemůžou dovolit. Zach má ale pro ni novinu, protože dostal místo hlavního kytaristy v jedné skupině. Pojede na dva měsíce na koncertní šňůru. Dokonce zařídil, že s ním můžou jet i Lane s dětmi. Lane je nadšená, chce se jí křičet, ale nechce vzbudit děti. Takže křičí uvnitř. Bude to mnohem lepší než turné pro Adventisty sedmého dne. Lane je na Zacha moc pyšná a na oslavu si dají značkové brambůrky.
Lorelai přijíždí ve svém novém velkém autě domů a vidí, že tam už stojí auto Rory. Ta je v pokoji, leží v posteli a schovává se před světem. Pokazila tu státnici. Pokud nevyletí, dostane trojku nebo čtverku. Byla připravená, ale když psala, najednou si uvědomila, že stejně nikdy nedostane práci. Lorelai ji utěšuje, a tak jí Rory říká o všech novinách, kde ji nechtějí. Připadá si jako idiot. Lorelai ji utěšuje, že na světě jsou noviny, kde bude hvězda. Rory mluví o tom, že byla nafoukaná, protože už se viděla v NY Times, dokonce měla vybrané oblečení na ID kartu. Teď ale bude muset všem říct, že ji nevzali a to ona nechce. Myslí si, že všechny zklamala. Lorelai jí řekne, že ji nikdy zklamat nemůže, nikdy.
Lane přebaluje děti a ptá se Briana, jestli neviděl Stevův dudlík. Povídají si, co je všechno čeká na té šňůře a jsou oba nadšení. Jakmile Lane oba kluky přebalí, může začít znovu. Kwan začne plakat, Lane z toho není nadšená a Brian hledá dudlík. V tom začne plakat i Steve. Brian ho chová a doufá, že mají v autobuse chůvu. Najednou to Lane začne docházet. Teď není na děti sama, pomáhá jí máma, ale až budou na šňůře, bude na to sama.
Holky sedí v bistru a Lorelai vyjmenovává všechny slavné lidi, kteří nebyli na začátku úspěšní. Rory to ale moc nepomáhá, stejně jako jídlo, které jí a Lorelai jí nabízí další. Baví se o Marku Twainovi, který také neměl lehký život, než prorazil a Rory zvoní telefon. Zvedne ho a jde ven, za Lorelai přichází Luke. Baví se o Rory a taky o Lukově výletu. Dal na Lorelai a zamluvil pár hotelů, dokonce si i udělal rezervaci v restauraci, kterou mu Lorelai doporučila. Vážně se těší. Lorelai začne mluvit o karaoke dnes večer a Luke to pochopí jako pozvaní, Lorelai to tak ale nemyslela. Luke musí jít a Lorelai se uleví.
Rory telefonuje před bistrem s Loganem. Baví se o jeho pracovních schůzkách, potom Logan Rory utěšuje, že už brzo se věci pohnou jiným směrem a na tohle zapomene. Slibuje, že bude líp, Rory mu moc nevěří. Skončí hovor a vrací se do bistra. Lorelai už zaplatila, další pytel jídla má v ruce. Vyrážejí na nákup, při odchodu si Rory všimne, že Luke má na hlavě jinou kšiltovku.
V tu chvíli zvoní Lukovi telefon. Je to April. Má pro Luka dvě zprávy, dobrou a špatnou. Dostala se na vědecký tábor pořádaný Metropolitním muzeem. Luke je nadšený, gratuluje jí. Ta špatná zpráva ale je, že je to na šest týdnů a právě těch jejich šest týdnů. April je teď v rozpacích, protože chce jet i na lodní výlet i na vědecký tábor, protože je to jedinečná šance, může jet jen letos a budou je učit nositelé Nobelovy ceny. Luke je zaskočený, ale přesvědčuje April, že tohle je opravdu dobrý důvod, proč tu plavbu odložit. Přesvědčí ji a dohodnou se, že až se April vrátí, zbylé dva týdny stráví s ním. Luke jí znovu opakuje, jak je na ni pyšný a potom zavěsí. Je zklamaný a smutný.
Skoro celé městečko sedí v baru a sleduje karaoke. Slečna Patty a Babette právě zpívají, je to hodně veselé. Všichni se dobře baví. Rory řekne Lorelai, že to, co by jí doopravdy zvedlo náladu je, kdyby Lorelai zazpívala. Ta se nejprve vymlouvá, že je málo opilá, ale Rory to zařídí.
Luke v bistru uklízí se Zachem, který vyjmenovává města, do kterých se s kapelou podívá. Zachovi to perfektně vychází, protože bude pryč dva měsíce, během kterých bude mít Luke stejně zavřeno, takže je to v klidu. Luke mu ale oznamuje, že bistro zůstane otevřené, protože se lodní výlet ruší. Zach Luka utěšuje, tomu to ale není příjemné. Do bistra přichází Lane, jdou do baru na karaoke a přesvědčí Luka, aby přišel za nimi.
Lane a Zach jdou po ulici, baví se o Lukovi ale Lane je přepadlá. Řekne Zachovi, že s ním nemůže jet na tu šňůru, ne teď s dětmi. Doma má veškerý servis, ale na turné by ho neměla a nezvládla by to. Zach řekne, že bez nich nikam nepojede, Lane ho ale přesvědčuje, že by měl jet - zvládnou to, protože jsou to jen dva měsíce a pro Zacha je to jedinečná příležitost. Zach souhlasí, políbí se a jdou do klubu.
Tam mezitím zpívá Kirk a je to přesně v jeho stylu. Líbí se to jenom Lulu, ta si to přímo užívá. Další na řadě je Lorelai, které se ale moc nechce. Rory jí navrhuje něco od Madony ale Lorelai si jde vybrat sama. Je už lehce přiopilá. Než odejde na podium, přicházejí Lane a Zach a sednou si k nim. Holky si povídají o škole a o Laniných dětech, Zach jde pro pivo. Kirk dokončí svou píseň, všichni jsou rádi, že odchází. Na podium přichází Lorelai a je vidět, že má v hlavě, předvádí se. Rozhodla se zazpívat "I will always love you" ("Budu tě navždy milovat") od Whitney Houston. Zpívá to jako pro Rory, ta se dobře baví. Ve chvíli kdy se Lorelai opravdu daří a zpívá refrén, přichází do klubu Luke. Lorelai ho vidí a je úplně rozhozená. Potom už se dívá jen na něj, skoro ani nezpívá ale recituje. Všichni se otáčí směrem kam se Lorelai dívá a vidí Luka. Slova "I will always love you" zpívá jen pro Luka. Ten je z toho stejně zaskočený jako Lorelai. Ale vypadá, že mu to udělalo radost. Písnička končí, hudba ještě hraje, ale Lorelai už utíká pryč z podia. Všichni tleskají, jsou dojatí, Rory má starost o mámu, která zmizela někde vzadu.
Druhý den ráno Lorelai přichází do kuchyně, kde už šéfuje Rory. Dostane kafe a snídani. Rory odjíždí zpátky na Yale, připravit se na další zkoušku. Baví se o protikrizových opatřeních a dojde i na včerejší písničku. Rory cituje slova písničky ale Lorelai se netváří zdaleka tak nadšeně.
V bistru právě Zach vychvaluje nové mexické jídlo, které připravil Ceasar. Pak Zach stočí konverzaci ke včerejšímu večeru, konkrétně k písničce, kterou zpívala Lorelai. Podle Zacha je sice hrozná, ale má něco v sobě. Luke raději odvede řeč jinam. Pak Zach vytáhne Lukovu starou černou čepici, spadla za myčku. Luke se na ni divá, ale nakonec si nechá na hlavě tu původní od Lorelai.
Lorelai se doma dívá s Paulem Ankou na černobílý film, někdo je za dveřmi. Jde otevřít a zjistí, že je to Logan. Myslí si, že přijel za Rory, ale on přijel za ní, za Lorelai. Pozve ho dál a baví se s ním o jeho schůzkách na západním pobřeží. Logan tam dostal místo, ale znamená to přestěhovat se do Paolo Alto, to je u San Francisca. Rory to ještě neví, a než jí to Logan řekne, chtěl mluvit s Lorelai. Rory pro něj znamená celý svět a chtěl by ji vzít s sebou do Kalifornie. Ale na jako svou přítelkyni. Lorelai je zaskočená, nechápe. Logan přišel, aby ji požádal o dovolení požádat Rory o ruku. Lorelai na něj jen zůstane zírat.

7x18

26. listopadu 2008 v 10:26 gylmorova děvčata 7. řada
Lorelai stojí na ulici, v ruce drží kabelku a přemýšlí. Nadechne se, udělá pár kroků a vejde do Lukova bistra. Tam sedí slečna Patty a Babette, které se na ni udiveně podívají. Lorelai je pozdraví a posadí se k pokladně, kde už sedí Kirk. Pozdraví ji a začne mluvit o tom, že věděl, že tento den přijde. Lorelai nechápe, a tak jí Kirk vysvětlí, že toto místo už není její, ale jeho a ona už ho zpátky nedostane. Potom začne vysvětlovat, že chápe, proč měla toto místo ráda, neboť je blízko kuchyně a zaručuje dostatek pohledů z očí do očí se šéfem. Na to se otočí Luke a Lorelai Kirkovi řekne, že si to místo může nechat. Luke jí nabízí kafe a je vidět, že je rád, když Lorelai řekne, že si ho dá v bistru a nechce ho s sebou. Volají na ni Babette a Patty, že ji tam znovu rády vidí a že už je to hodně dlouho, co tam byla Lorelai naposled. Do toho se ozve Kirk a říká jí, že tu byla naposled 22. května 2006, jak si poznačil v kalendáři. Luke dává Lorelai kafe a trochu křečovitě se baví o tom, jak se mají a jak je venku teplo. Aby ukončila tu trapnou chvíli, Lorelai řekne, že by se měla vrátit do hotelu, protože má moc práce. Přelije si kafe do kelímku, Luk ji nenechá zaplatit a Lorelai odchází. Za dveřmi si vydechne úlevou.
Lorelai jede ve svém džípu do práce a zvoní jí telefon. Je to Sookie, ale není jasné, jestli mluví s Lorelai nebo s Daveym. Říká, že dnes nemůže přijít do práce, protože Davey i Martha chytili neštovice od jedné holčičky v Daveyho třídě. Oba jsou ale očkovaní, takže je to v pořádku, ale ona je až po uši v ovesné kaši. Navíc potřebuje najít hotel pro Jacksona, který ještě neštovice neměl a Sookie chce, aby se tomu vyhnul, protože je to velké dítě, ale Vážka je plná. Lorelai jí nabízí, že může zůstat u ní, ale Sookie ji toho chce ušetřit. Nakonec ji ale Lorelai přesvědčí a domluví se, že Jacksona zůstane pár dní u ní. Lorelai také řekne Sookie, že byla dnes ráno u Luka a bylo to hrozné, protože na ně všichni zírali a oni nevěděli, jak se mají chovat. Sookie ji utěšuje, že všechno bude zase dobré, ale Lorelai jí moc nevěří. Najednou začne její auto cukat a chovat se divně, Sookie jen do telefonů volá, aby zajela někam na kraj silnice. Mluví o tom, že to mohl karburátor nebo alternátor, ale nejlepší bude zavolat Gypsy. Nakonec Lorelai zhasnou i světla.
Paris sedí u stolu a kouše si nehty. Rory se vrátí domů a Paris vyskočí, volá Doyla, že se Rory vrátila, a skoro jí vynadá, kde je tak dlouho. Rory byla odvést Logana na letiště a začnou se s Doylem bavit o Loganově schůzce v San Franciscu. Naštvaná Paris je přeruší a říká Rory, že jí přišly odpovědi z Harvard Medical School, John Hopkins School Of Medicine, Penn Medical, Yale Law School, Stanford Law School a Columbia Medical. Evidentně je nervózní z výsledků a chce, aby u toho byla Rory až je začne otevírat. Ukazuje Doylovi svůj šťastný nůž na dopisy, kterým před čtyřmi roky otevřela obálku s přijetím na Yale. Nakonec nůž položí, protože neví, kterou otevřít první. Dá Rory vybrat a ta vybere Yale Law School. Paris Rory přesvědčí, aby obálku otevřela ona, protože je ta šťastná - jak jinak vysvětlí její přijetí na Harvard před čtyřmi lety? Rory trošku vtipkuje, ale Paris to nechápe a tak jde radši otevřít obálku. "Milá Paris Gellerová, jsme potěšeni Vás informovat ..." na to začne Paris hrozně ječet a radovat se z toho, že ji vzali. Všichni se objímají a gratulují Paris, ta ocení Roryinu spolupráci, její přátelství a za všechno. Dokonce jí řekne, že pro ni byla vždycky inspirací. Ukáže se ale, že Paris myslí Roryin post šéfredaktorky Yale Daily News. Pak Paris děkuji i Doylovi, ten jí na to řekne, že ji miluje a je na ni pyšný. Paris chce, aby Rory otevřela i další obálky, i když je to teď už vlastně jedno, když se dostala na druhou nejlepší právnickou školu v zemi. Jako druhý jde na řadu Harvard, a zase: "Jsme potěšeni Vám oznámit..." Paris opět ječí a objímá oba dva. Další je Pensylvánská Univerzita, a znovu: "Jsme potěšeni Vám oznámit..." Teď už nadšení vyprchává a Paris si toho všimne. Ačkoliv se to ti dva snaží vyžehlit, Paris začne mluvit o tom, že dojem může hrát velkou roli v její rozhodování a začne se jich vyptávat, kam by měla jít. Rory jí říká, že má před sebou tyhle velké možnosti a měla by se rozhodnout sama. Paris začne vyšilovat, že je to největší rozhodnutí v jejím životě, že si musí zvolit, kde bude žít příští tři nebo osm let a chce po Rory, aby otevřela i další obálky. Rory otevře tu z Kolumbijské univerzity a když začne "Jsme potěšeni..." Paris se chytne za hlavu a vypadá nešťastně. Rory ji uklidňuje, ale Paris jí oponuje, že ona má jen jednu možnost, protože ví, co chce. Rýpne do Rory s tou neplacenou stáží v New York Times, ale hned se omluví, že to tak nemyslela. Rory stále neví, jestli ji vezmou, ale má jinou velkou příležitost v Restonu. Aby to zamluvila, jde na další obálky. Paris se tváří dost otráveně a když jí Rory řekne, že se dostala na Stanford, propadne depresi a vypadá to, že jde brečet do polštáře.
Lorelai je doma, telefonuje s Gypsy a vtom někdo zvoní. Gypsy jí říká, že její auto už nepůjde opravit a dovnitř vejdou Sookie a Jackson. Lorelai odchází dokončit telefon do kuchyně a Sookie začne dávat přednášku Jacksonovi, aby se nechoval jako doma, neválel oblečení po zemi, aby si utíral boty když jde ven a potom zpátky dovnitř a podobně. Jackson je dotčený, už dříve bydlel u jiných lidí a snažil se je neotravovat. Potom dostane od Sookie salát a napomenutí, aby to snědl v kuchyni na talíři. Sookie chce poděkovat Lorelai ale Jackson ji nenápadně vyhodí s tím, že její telefonát bude trvat hodiny, protože se mluví o autech. Ve chvíli, kdy bouchnou dveře, Lorelai zavěsí. Přijde do pokoje za Jacksonem a začnou se bavit o jejím autě, Lorelai říká, že došlo k "úplnému vnitřnímu zničení". Jackson se jí, ptá co bude dál a ona na to, že si bude muset koupit nové a ptá se ho, jestli by jí neporadil. Jackson ale není přes auta, může jí však dát skvělý typ na traktor. Na zítra ráno jí nabízí odvoz, protože ho vyzvedne kolega. Je to ale ve 4:45 a tak Lorelai odmítá a říká, že pojede na kole, čímž Jacksona dost zaskočí. Jela na něm naposledy před dvanácti lety, když bylo Rory deset, ale určitě to zvládne. Jdou si dát svačinu, Jackson nejprve odmítá s tím, že má salát, ale Lorelai ho přemluví a řekne, že to Sookie neprozradí.
Druhý den ráno jede Lorelai na kole do práce, v uchu má hands - free a volá jí Rory. Je trochu sklíčená, protože Paris se dostala na šest škol a to znamená, že bude ve studiu pokračovat, Lucy a Olivia si pronajaly apartmán na Manhattanu a kluk z její shakespearovské třídy se dostal do brainstormingového týmu ve Washingtonu. Všichni najednou ví, co budou příští rok dělat, jen ona ne. Lorelai ji utěšuje, ale moc to nepomáhá. Chvíli nezávazně konverzují, až z Lorelai vypadne, že jede na kole. Rory je v šoku a chce, aby okamžitě zajela ke krajnici, protože je to nebezpečné. Lorelai předstírá, že zajela ke krajnici, ale dceru nepřesvědčí, a tak Rory zavěsí. Lorelai si vybírá nové auto a diskutuje přitom se Sookie, jaké auto si vybrat. Sookie ji děkuje, že u sebe měla Jacksona a je nepříjemná, co se týče jeho chování. Nakonec řekne, že jí trošku leze na nervy, a miminko ji v noci budí. Do kuchyně přijde Michel a navrhuje Rolls Royce, Bentley, Aston Martin, BMW a Mercedes. Řekne Lorelai, ať si vezme druhou hypotéku na dům, ale ta odmítá. Nakonec ho utře s tím, že on řídí Golfa a Michel naštvaně odchází. Sookie zkouší na Lorelai něco jako hypnózu, aby si představila své vysněné auto, jak s ním projíždí Stars Hollow, ale ta si jen představí alegorický vůz ve tvaru labutě. Sookie to vzdává. Michel si představuje Lorelai ve Ferrari, ale nakonec usoudí, že by ho prý nezvládla. Na Lorelainu zmínku o veteránu se Michell začne smát, a přirovnává použité auto k použitému záchodovému prkýnku. Je dost nechutný, a tak ho Lorelai pošle zpátky na recepci. Pak se se Sookie shodnou, že tím, kdo by jí mohl opravdu pomoct, je Luke. Lorelai říká, že to s ním zkusí a odchází, když vtom zvoní telefon. Jackson volá Sookie, která se ho vyděšeně ptá: "Co že jsi to udělal??"
Lorelai jde ven z hotelu a volá Lukovi na mobil. Blekotá, ale Luke ji pochopí a řekne, že jí pomůže dnes auto vybrat.
Ti dva jedou společně autem a jsou vážně hodně rozpačití. Baví se o April a Lukově lodním výletu s ní, ale pak nastává trapná chvilka mlčení. Lorelai prosí Luka, aby zapnul rádio, i když je rozladěné.
Rory se vrací domů a ve dveřích narazí na rozčíleného Doyla, který jí říká, že je v pohodě až na to, že se s ním rozešla přítelkyně, se kterou byl dva a půl roku. Křičí, že je psychopat a zevnitř se ozve ječení Paris, že není psychopat. Chvíli na sebe ječí přes zeď, pak Doyle odchází a prosí Rory, aby mu dala vědět, až zjistí, proč se rozešli. Rory a vchází dovnitř a tam najde Paris, jak si čte na gauči. Paris říká, že ji Doyle chtěl ovlivnit v jejím velkém rozhodnutí a že, statisticky vzato, nemá velkou pravděpodobnost, že spolu zůstanou. Tak se s ním rozešla, aby ji neovlivňoval a ona neztratila dvacet let života. Ukazuje Rory svůj bodovací systém, který jí má pomoct rozhodnout se pro jednu školu. Mimochodem se zmíní, že jí přišly další tři přijetí a na Rory je vidět, jak je smutná, že stále nic neví. Paris jí potvrdí, že z NY Times nic nepřišlo, ale má na záznamníku vzkaz od Lucy, že dnes večer se bude konat večírek v Boháčově botě na počet Glendy - jejich nového bytu. Domluví se s Paris, že půjdou spolu.
V Lorelaině domě sedí Jackson, Sookie a Paul Anka nad Lorelainým domečkem pro panenky. Jackson si jej chtěl prohlédnout, že postaví podobný Marthě, ale byl moc těžký a tak ho upustil. Sookie vypadá opravdu naštvaně. Jackson totiž zničil jedinou věc z dětství, kterou měla Lorelai opravdu ráda. Nakonec hádka o domeček přeroste v hádku o lhaní a těhotenství. Sookie má strach mít třetí dítě, ale cítí se provinile, že má strach. Nakonec se udobří a shodnou na tom, že tohle Jackson opravdu zvoral.
Luke a Lorelai vybírají auto a neustále se navzájem omlouvají. Pro Lorelai bude evidentně těžké si nějaké vybrat - buď se v něm necítí, nebo to není ono. Vtom volá Sookie a Lorelai jí říká, jak je to strašné a trapné, a že si chce koupit auto jen proto, aby už odtamtud vypadla. Sookie jí chce říct o domečku, ale nakonec to neudělá a celou věc zamluví. Zavěsí a Luke s Lorelai jdou prohlížet další modely. Nakonec vidíme Lorelai sedět ve stejném autě, jako byl její jeep a snažící se Lukovi vysvětlit, že ačkoliv vypadá stejně, není to stejné auto. Luke souhlasí, je to modernější verze, a skoro se pohádají, protože Lorelai chce koupit auto podle pocitu. Dostanou se dokonce i ke kachličkám do koupelny, které do ní byly moc velké a Lorelai Luka odzbrojí tím, že teď jí došlo, proč se tak chová. Protože má hlad. Luke oponuje, že nemá a že nebude jíst nic, co Lorelai vytáhne z tašky. Lorelai se mu pokusí vnutit mléčný koktail, ale Luke toho má akorát dost a odjíždějí.
Lorelai přijíždí na kole ke svému domu a vidí Sookie s Jacksonem sedět zkroušeně na schodech před domem. Lorelai vykládá o dni s Lukem, jak se hašteřili a bylo to hezké, normální. Auto si nakonec nekoupila, protože všechna voněla novotou a to ona nemá ráda. Na své staré má spoustu vzpomínek a je to pro ni silný emocionální zážitek. Všimne si, že ti dva tam nějak zaraženě sedí a Sookie se jí hrozně omlouvá. Nakonec to řekne a Lorelai je nešťastná. Sookie a Jackson se znovu omlouvají a údajně našli někoho, kdo domeček opraví. Lorelai to trochu přejde, ačkoliv je vidět, že z toho radost zrovna nemá.
Rory sedí s Paris, Lucy a Olivií v Boháčově botě a poslouchá povídání o jejich novém bytě. Paris je duchem nepřítomna a mračí se. Rory se ji snaží vtáhnout do hovoru, ale nedaří se jí to. Když si holkou odejdou zahrát šipky, Rory si začne vykládat s Paris, která na tom není dobře. Stýská se jí po Doylovi. Vyjde najevo, že Doyle na Paris vůbec netlačil, řekl jí, aby se rozhodla sama a na něj vůbec nemyslela. Paris to zkoušela, ale nešlo to, vždy myslela na něj. Paris se chtěla rozhodnout podle školy nebo podle vzdálenosti od kluka, navíc na to nebyla připravená. Myslela si, že s někým bude žít až po třicítce, ne ve dvaadvaceti. Ptá se Rory, jestli by byla ochotná udělat takové velké rozhodnutí kvůli Loganovi. Na otázku jak by se rozhodla, kdyby dostala místo v NY Times a Logan v San Franciscu, Rory odpovídá, že by se rozhodla pro Times. Takže stejně jako u Paris, její kariéra je důležitější než vztah. Paris říká, že možností je být spolu, jen odloučeně, anebo být sám. Debata končí a Rory je zaskočená a smutná.
Večer přijíždí Luke k Lorelai ale otevře mu Jackson v županu. Luke je dost zaskočený. Jackson nadšeně vykládá jak si objednali tuny pizzy a teď ji všechnu sní na gauči. Objeví se Lorelai a Luke jí říká, že pro ni objevil stejný jeep jako měla, není nový, nenabouraný, zkontroloval ho, jestli není kradený, dokonce se s ním byl i projet, aby zjistil jestli je v pořádku. Doporučí jí, aby si ho koupila a u Gypsy si nechala dát do nového auta motor ze starého auta, aby tak měla stále svoje auto. Usmlouval cenu na 1 500 dolarů a dá Lorelai číslo na chlápka, co ho prodává. Když odchází, řekne Lorelai, aby se stavila v bistru, že jí na kole dofoukne pneumatiky. A taky že jí přidělá světlo a zvonek, aby o ní všichni věděli. Lorelai trvá na klaksonu a Luke jí ho slíbí. Když Luke odjíždí, je Lorelai šťastná a usmívá se.
Rory a Paris snídají, čtou si u toho noviny a Paris najednou řekne, že bude doktorka, protože to byl vždycky její sen. Dokonce jako malá trhala panenkám hlavu, aby zjistila co je uvnitř. Rory ji jen prosí, aby to nedělala i v praxi. Najednou přijde Doyle. Paris, která byla do té doby v pohodě, vyskočí a má bojovnou náladu. Doyle hodí svou tašku na zem a říká, že on tu taky bydlí. Taky se nechce rozejít. Oznamuje Paris, že se dostala na další dvě školy a taky to, že ji miluje, Že je ta nejsilnější, nejprotivnější a nevzrušující žena jakou kdy potkal a nikdy ji neopustí. Paris protestuje, ale Doyle na to, že kamkoliv půjde ona, půjde on s ní. Jsou sice mladí, ale když odjede Paris na Aljašku, pojede s ní. Při tom už oba dva nenápadně mizí v jejich pokoji. Rory se jen uculuje a pak prohrabe poštu. Objeví tam dopis pro sebe, ten, na který tak dlouho čekala. Otevírá obálku Parisiným šťastným nožem, ale v dopise stojí, že ji na stáž nevzali.

7x17

26. listopadu 2008 v 10:25 gylmorova děvčata 7. řada
Sookie s Michelem ve Vážce připravují dárkové koše pro hotelové hosty, kteří přijeli na každoroční jarní festival, a nepohodnou se kvůli tomu, že Michelovy letáky s programem zakrývají zbytek obsahu košíku. Když to vypadá, že se kvůli tomu snad dokonce poperou, do hotelu dorazí Lorelai a jejich spor přeruší. Když pročítá Michelův leták, všimne si, že do programu zařadil i "pozorování ptáků", přestože to neměli v plánu - Michel se hájí tím, že na letácích zbylo volné místo a nevypadalo to dobře. Navíc ani nepředpokládá, že by někdo normální mohl chtít pozorovat ptáky, ale Lorelai mu připomene, že ve městě mají dokonce i bludiště z balíků slámy - pochopitelně Taylorův nápad. Na městské schůzi totiž přednesl vášnivý projev o tom, jak jeho dětským snem bylo navštívit bludiště z balíků slámy, přitom v ruce držel obilí a plakal, což ve skutečnosti byla alergická reakce na obilí - všichni tedy solidárně souhlasili s tím, že ve městě bludiště postaví.
Zatímco Logan s Doylem snídají, Paris hledá v lednici mléko. Když nenajde žádné s dvěma procenty tuku a dozví se, že poslední vzal Logan, poskytne mu přednášku o tom, jak používá různé druhy mléka pro různé účely. To, že nezbylo žádné dvouprocentní, znamená, že bude bez snídaně, a tím pádem mrzutá. Logan se omluví a Paris se začne s Doylem hádat o jeho vztahu k laktóze. Do toho přichází Rory, která se připravuje na pracovní pohovor v The Providence Journal Bulletin a je očividně nervózní. Logan s Doylem ji uklidňují, Paris se o to nepříliš vhodným způsobem pokusí též. Když Doyle odejde najít svůj kufřík a Rory si vybírá vhodný kabát, Paris se ptá Logana, proč bydlí v jejich bytě (a nechává si tam posílat i poštu). Vysvětlení je jednoduché - všechny účty za byt platila firma Loganova otce, a když u ní Logan skončil, přestala je platit. Paris, Doyle a Rory spěšně odcházejí, Paris se ještě na okamžik vrátí a žádá Logana, aby umyl nádobí.
V Lukově bytě si April, která právě přijela na jarní prázdniny, vybaluje věci a Luke pozoruje zejména velkou spoustu knih, kterou si s sebou přivezla. Na jeho poznámku o vyloupené státní knihovně April reaguje tím, že prostě jen nevěděla, na jakou četbu bude mít náladu. Z Aprilina dalšího vyprávění je zřejmé, že se jí nakonec v Novém Mexiku zalíbilo - je fascinována historií tamních indiánů a vůbec všechno jí přijde "báječné", což je mimochodem oblíbené slovo u nich na škole. April též poněkud změnila svou image - nosí rozpuštěné vlasy, nechala si propíchnout uši, a navíc má nové brýle, které se báječně hodí k jejím náušnicím. Lukovi jako dárek přivezla velký kovový náramek s tyrkysem. Luke má radost, ale na to, že by ho měl nosit, se příliš netváří.
Na recepci ve Vážce Lorelai pracuje na počítači a Michel se baví s hosty, kteří přijeli na festival. Ve chvíli, kdy se s nimi hodlá podělit o svůj, pochopitelně nepříliš pozitivní názor na podobné akce, jej Lorelai přeruší, pošle pro klíče a mile hosty přivítá. Do toho jí volá nadšená Rory, která se právě vrací z pohovoru - Lorelai strčí telefon Michelovi do ruky, aby mohla dokončit rozhovor s hosty. Když se Michel dozví, že Rory jede vlakem, seznámí ji se svou nechutí k vlakům a železničním kolejím, poté telefon předá zpátky Lorelai, která chce pochopitelně do nejmenších podrobností vědět, jak proběhl pohovor. Rory je nadšená ze skvělého rozhovoru - ze spousty témat, která probraly, z toho, že mohla být sama sebou, a vlastně i z toho, že se výsledek pohovoru dozví už zítra. Své nadšení přenese i na Lorelai. Potom si povídají o přípravách na starshollowský jarní festival a Lorelai chce vědět, zda Rory i přes spoustu práce, kterou má, dorazí. Rory to má v plánu, jen se ujišťuje, jestli může přijet i Logan. Lorelai je trochu zaskočená, ale souhlasí.
Rory s Loganem vcházejí do domu a už ve foyer (jak Rory nazvala předsíň) se Logan zdá být ohromen. Rory je překvapená a upozorňuje ho na nádherné foyer jejich domu, Logan vysvětluje, že je prostě jen fascinován místem, kde vyrůstala TA Rory Gilmorová. Seshora přiběhne Lorelai a poněkud rozpačitě se přivítají, Logan jí předá krásné květiny. Když jsou do kuchyně, aby je Lorelai mohla dát do vázy, Logan pochválí její dům. Lorelai poděkuje a následně se rozpovídá o tom, že nikdy neví, co na podobné komplimenty odpovědět. Rory mezitím kontroluje telefon, jestli jí nevolali z novin, ale Lorelai ji uklidňuje, že určitě jen mají spoustu práce, což jí připomene, že se ještě musí vrátit do hotelu. Řekne Loganovi a Rory ještě o seznamu věcí, které by mohli dělat, v Roryině pokoji ukáže rozkládací postel, domluví se s nimi na večeři a odejde. Logan s Rory se pak posadí na postel a políbí se.
Rory s Loganem jsou po městě a Rory ukazuje místa, kde v páté třídě třikrát spadla z kola. Když míjejí studio slečny Patty, kde se právě nacvičuje "Tanec narcisů", Rory v souvislosti s tím zmíní i své duševní trauma z té doby. Jelikož se právě všude kolem staví bludiště z balíků slámy, rozpovídají se o Taylorovi. Než vejdou k Lukovi do bistra, Rory se přizná, že duševní trauma spojené s Tancem narcisů způsobil fakt, že jí jako jediné na závěr selhal kostým, a ona nevykvetla. V bistru jako první narazí na Zacha a chvilku si povídají o jeho dětech, Kwanovi a Stevovi. Když se posadí ke stolu, Rory znovu kontroluje telefon - Logan ji uklidňuje. Luke jim přinese jídelní lístky a vítá je. Poté, co si potřese rukou s Loganem, si popotáhne rukáv košile, aby nebyl vidět náramek od April. Když Luke odejde, Rory znovu kontroluje telefon, ale pak ho schová do tašky a řekne Loganovi, že vlastně není tak důležité dostat tuhle práci, protože opravdu touží po práci v New York Times. Když jim Luke přináší pití, všimne si venku Taylora, podle jehož pokynů hned vedle bistra stavějí vysokou zeď ze slámy. Vyběhne ven, začne balíky odhazovat a hádá se s Taylorem. Logan a Rory, stejně jako všichni ostatní v bistru, je s úsměvem pozorují.
Lorelai se Sookie procházejí městem kolem vznikajícího bludiště a povídají si o Loganovi - Lorelai o něm mluví velmi hezky, ale Sookie se nepozdává tón jejího hlasu. Lorelai jí vysvětluje, že přestože nesouhlasí se spoustou věcí, které Logan kdy udělal, nemůže s tím nic dělat, protože Rory už je dospělá a ona nemá právo zasahovat jí do života. Když dojdou skoro ke studiu slečny Patty, všimnou si, že nikde nejsou žádné stánky, přestože festival začíná už zítra.
Studio slečny Patty je plné lidí, kteří přišli na městskou schůzi. Sookie odejde najít Jacksona a držet nějaká místa, za Lorelai přijde April (následována Lukem) a obě se obejmou. Lorelai se vyptává na Nové Mexiko a pochválí April její nové náušnice. Když April odejde najít volná místa, Lorelai s Lukem si chvilku trošku křečovitě povídají, jejich rozhovor ale přeruší Taylor, který zahájí schůzi, jež byla svolána zřejmě proto, že někteří z obyvatel Stars Hollow nejsou spokojeni se stavem příprav na festival. Zatímco Taylor, stojící mezi dvěma záhadnými předměty přikrytými červenou látkou, všechny ujišťuje, že všechno jde podle plánu, Sookie se ptá Lorelai na rozhovor s Lukem. Babette s Gypsy se zajímají, co bude s jejich stánky, které zatím nestojí, a dozvědí se, že rozpočet na jejich stánky byl přesunut na stavbu bludiště - stejně jako zbytek rozpočtu na jarní festival. Lidem se to pochopitelně nelíbí, např. Lorelai se odvolává na hotel plný hostů, kteří přijeli kvůli jiným, tradičním částem festivalu. Taylor, snad aby je uklidnil, odhalí jeden ze záhadných předmětů - maketu bludiště, které se táhne celým středem města. Zklidnění se ale nekoná, Taylor proto odhalí druhý "předmět" - Kirka s obrovskou umělou býčí hlavou představujícího Minotaura, který začne přítomným vysvětlovat rozdíl mezi labyrintem a bludištěm. Všichni se začnou zvedat k odchodu, na náměstí mezitím jeřábem stěhují altánek.
Lorelai při návratu domů studuje nové thajské menu, v kuchyni ji ovšem čeká překvapení - Logan vaří paellu a Rory prostírá k večeři. Lorelai je v šoku, Rory jí nabídne víno a vyptává se na městskou schůzi - Lorelai jim líčí, kterak Taylor nechal odstěhovat altánek. Potom nabídne svou pomoc při přípravě večeře a dostane za úkol nakrájet papriku. Do toho zvoní Roryin telefon, Rory ho odběhne vzít. Když Lorelai s Loganem zůstanou v kuchyni sami, Lorelai vyjádří svou lítost nad Loganovým nepovedeným obchodem. Logan odvětí, že se to občas stává, a nadšeně se rozpovídá o nových projektech, na kterých pracuje - Lorelai tomu očividně příliš nerozumí. Do toho přichází Rory se zprávou, že dostala práci v The Providence Journal Bulletin. Lorelai s Loganem ji objímají a připíjejí si na její úspěch.
Logan, Rory a Lorelai jsou na cestě k Westonům pro koláče, cestu jim komplikuje vznikající bludiště. Rory celou dobu mluví o své budoucí práci - má pochopitelně velkou radost, ale na druhou stranu - pokud to místo přijme, znamená to, že se vzdá své vysněné (neplacené) stáže v New York Times. Když jí Logan řekne, ať se vykašle na pravidelný příjem v Providence Journal Bulletin a jde za svým snem, do rozhovoru se vloží Lorelai s evidentní narážkou, že ne každý si může dovolit následovat své sny a nestarat se o peníze. Rory odejde pro koláče a Logan se před Lorelai hájí tím, že zná hodnotu peněz a chápe, jak důležité jsou, ale v tuhle chvíli si myslí, že by to Rory prostě měla risknout a nestarat se nutně jenom o peníze. Lorelai mu ale oponuje, že Rory prostě není jako on, tedy hráč a hazardér - Logan souhlasí. Jejich rozhovor přeruší Rory, vracející se s koláči.
V noci Logana, ležícího v Roryině posteli, probudí Rory, která sedí na rozkládacím lehátku, vytváří svůj tradiční seznam "pro" a "proti" a začne s velkým množstvím faktorů, které musí brát v potaz. Logan ji pošle spát, sám se oblékne (protože by nerad potkal Lorelai oblečený jen v trenýrkách) a jde si pro něco k pití. Když si v kuchyni napouští vodu, přijde Lorelai, která zatoužila po kousku koláče. Lorelai si ale svůj záměr rozmyslí a chce odejít, Logan ji ale zadrží a prosí ji, aby si o něm kvůli záležitosti s Las Vegas nemyslela nic hrozného a nebála se o Rory. Lorelai se ale o Rory bojí, protože je prostě její matka, a bojí se i o něho, protože si myslí, že je lehkovážný a nezodpovědný. Logan se jí pokouší vysvětlit, že se sice teprve učí, o čem je opravdový život, ale dobrovolně se vzdal života svojí rodiny, protože má svoje hodnoty, které chce následovat. Svým způsobem zalichotí Lorelai tím, že poznamená, že ona to kdysi udělala také. Poté ještě poznamená, že se práce nebojí a opravdu chce pracovat. Když mu Lorelai nakonec nabídne, aby si s ní dal koláč a zmrzlinu, Logan s radostí souhlasí.
Celé starshollowské náměstí se proměnilo v bludiště ze slámy, ve kterém pobíhají děti. Hosté z Vážky přijíždějí společně s Lorelai, Michelem, Rory a Loganem. Když se jedno z dětí hostů začne tvářit tak, že bludiště ze slámy je vlastně hrozná otrava (Michel se tváří stejně), Logan se pokouší situaci zachránit a začne vykládat o tom, jak je to všechno strašně skvělé. Lorelai mu za to posléze děkuje. Taylor (s šílenou alergickou rýmou) stojí před vchodem do bludiště a dává lidem pokyny, jak se uvnitř chovat - pokud se ztratí, mají se obrátit na hlídku, kterou představuje Kirk na chůdách. Když Lorelai odejde pozdravit Sookie a Jacksona a Logan s Rory zůstanou ve frontě před bludištěm stát sami, Logan řekne Rory, že ví, že ho zařadila do svého "pro a proti" seznamu. Rory je překvapená a vysvětluje Loganovi, že zatím neví, kam přesně ho včlenit. Když ji Logan prosí, aby ho ze svého seznamu vyřadila, Rory zaraženě souhlasí, ale Logan jí hned začne vysvětlovat, že zatím neví, co bude dělat, a nechce, aby na něho kvůli tomu Rory musela brát ohledy, takže bude lepší, když se Rory stane faktorem na jeho seznamu. Nakonec ji prosí, ať se rozhodne podle toho, co opravdu chce - Rory mu po chvilce odpoví, že opravdu chce do New York Times, a proto tu práci nevezme. Poté vejdou ruku v ruce do bludiště, na prvním rozcestí se pustí, chvilku přemýšlejí, nakonec se dají vpravo - tedy směrem, který je blíž Rory.
V bistru April roznáší jídlo, zatímco Luke s někým po telefonu vyřizuje objednávku a ujišťuje ho, že i přes rozsáhlé bludiště na náměstí je dodací čas pořád stejný. Když skončí, do bistra vpadne nadšený Zach a vykládá, že se mu podařilo pokořit bludiště a nemusí ho tedy obcházet. Když začne Zach líčit, jakým způsobem se dostat přes bludiště, April ho zadrží, protože na to chce přijít sama - Luke ji pošle ven, aby to tedy mohla udělat.
Lorelai prochází bludištěm a potká se s Lukem, který musí doručit nějaké jídlo, na které Zach zapomněl. Všimne si jeho náramku a je z toho trochu v šoku, Luke to vysvětluje tím, že teenagerovi se prostě nedá nic odmítnout. Lorelai mu skočí do řeči a omluví se mu. Když to samé udělá Luke, Lorelai ho přeruší a omluví se mu za tu noc s Christopherem, která vlastně všechno zkazila. Luke jí děkuje a omlouvá se jí za to, že si myslel, že to s April nejprve všechno musí vyřešit, než bude moci být s ní. I Lorelai omluvu přijme. Nakonec Luke poradí Lorelai, kudy se dostat z bludiště, a rozloučí se...

7x16

26. listopadu 2008 v 10:25 gylmorova děvčata 7. řada
Lorelai s Rory vycházejí z obchodu s věcmi pro děti a spekulují, zda jim bude stačit šedesát dupaček, které bude zdobit čtyřicet hostů pozvaných na Laneinu dětskou oslavu. Rory si není jistá a připomíná Lorelai fenomén první zkažené palačinky (resp. dupaček), kterou je potřeba vyhodit (odkaz na teorii prvočísel z filmu Čistá duše). Rory chce, aby Laneina dětská oslava byla skvělá, protože její první palačinka - Laneino loučení se svobodou - nestála za nic. Lorelai ji uklidňuje, že všechno klapne. Do toho zvoní Rory mobil - volá jí A.J. Abrams, vlivná osoba z New York Times, a domluví si s ní na zítřek schůzku. Lorelai je překvapena ještě víc než Rory, která jí vysvětluje, že kontakt na něho dostala od Huga Graye, se kterým se seznámila na jednom Loganově pracovním večírku a pro jehož internetový magazín píše, ale vůbec nečekala, že se jí ozve. Má z toho velkou radost, ale na druhou stranu ji mrzí, že nestihne všechno připravit na oslavu pro Lane. Lorelai jí slíbí, že se o všechno postará. Rory se rozhodne, že bude spát u Logana, protože u něho má počítač a bude se moci lépe připravit.
Lorelai u sebe doma připravuje výzdobu na oslavu, Sookie sedí v křesle a čte si v časopise. Když po ní Lorelai chce pomoc, Sookie se vymlouvá na své těhotenství. Lorelai jí tedy strčí krabici s fotkami, aby našla nějakou Laneinu fotku, ovšem Sookie se začne rozplývat nad fotkami, kde je malá Rory. Když chce Lorelai zavolat kvůli fotkám malé Lane paní Kimové, ukáže se, že telefon je na křesle za Sookiinými zády, kde slouží jako opěrka, které se Sookie ovšem nechce zbavit.
Logan se vrací domů ve tři hodiny ráno a odhozeným kabátem cosi rozbije, čímž probudí Rory. Ukáže se, že je dost opilý a má chuť na sendviče - Rory mu je jde tedy udělat, protože dělá nepořádek. Nakonec se pohádají kvůli tomu, že Logan ani nebyl schopný zavolat Rory zpátky, přestože mu třikrát volala, protože o něho měla strach. Ten se brání tím, že není nic divného na tom, když si čas od času vyrazí s přáteli. Nakonec řekne, že na sendviče nemá chuť, a lehne si oblečený a v botách do postele.
U Luka v bistru řeší Zach s nějakým zákazníkem, jak má vypadat správná ovesná kaše. Kirk se kochá svým inzerátem v novinách a přirovnává se k Dickensovi. Když přijde řeč na Laneinu dětskou oslavu, Zach přemlouvá Luka, aby přišel, ale Luke se omlouvá tím, že to opravdu není jeho styl. Kirka zajímá, zda bude muset přijít oblečený jako dítě, poté jej v novinách velmi zaujme inzerát, ve kterém někdo prodává loď. Podle uvedené adresy vyjde najevo, že se jedná o Lukovu loď, přestože on sám ji neprodává.
Do obchodu paní Kimové přichází Lorelai, aby si vyzvedla fotky Lane. Paní Kimová ji důrazně varuje, aby je nezničila. Na odchodu Lorelai prohodí, že se uvidí na oslavě, paní Kimová se ale přijít nechystá. Lorelai se snaží zjistit, co za tím stojí, ale paní Kimová je neoblomná a odkáže ji na Lane.
Lorelai přichází k Lane domů a ptá se jí, proč nechce její matka přijít na oslavu. Lane se o tom nechce bavit a pro vysvětlení ji posílá zpátky za paní Kimovou. Lorelai se ale nenechá znovu odbýt a dozví se, že hlavním důvodem sporu je v podstatě fakt, že Lane si od své matky nechce nechat mluvit do výchovy svých dětí - budou moct poslouchat hudbu, jakou budou chtít, nemusejí číst Bibli, a hlavně nebudou muset nikdy chodit do kostela. Lorelai jí oponuje, že může mít děti, které třeba budou chtít chodit do kostela a Bibli před ní možná budou schovávat pod podlahou. Lane to nejdřív připadá jako nesmysl, ale pak uzná, že Lorelai má vlastně pravdu. A když nakonec Lorelai dodá, že její děti stejně nebudou moct alespoň první rok jíst smaženého garnáta (podle paní Kimové nečisté jídlo), kvůli kterému původně celý spor vznikl, Lane nakonec souhlasí, že se s matkou nějak domluví.
Rory se připravuje na schůzku s A.J. a probudí Logana, který má šílenou kocovinu. Chvilku spolu vtipkují na téma nedobrovolného dárcovství orgánů, potom Rory řekne Loganovi, že od rána už třikrát volala sekretářka jeho otce. Logan tím není nadšený, ale odmítá Rory říct, co se děje. Na odchodu Rory ještě upozorňuje Logana, že bude do Stars Hollow na Laneinu oslavu řídit, protože ona se ve stylu Hříšného tance bude muset převléknout v autě. Do toho zvoní telefon, Rory po důrazném upozornění, že telefon nemá brát, odejde a ze záznamníku se ozve opět sekretářka Loganova otce.
T.J., Liz a Luke přicházejí do garáže, kde je uskladněna Lukova loď. T.J. s Liz vysvětlují, kterak podali inzerát na prodej lodi, protože by se jim tenhle prostor hodil jako výborná šperkařská dílna, protože všechny ty malé korálky u nich doma jsou nebezpečné pro Doulu, která už pomalu začíná lézt. Luke rázně odmítá prodej lodi, ale slíbí, že pro ni najde jiné místo. Liz ho varuje, že by se jí měl rychle zbavit, nebo skončí jako jejich otec, který se nakonec dřel dvacet let se stavbou lodi jenom proto, že se bál začít dělat něco nového.
Rory, čekající v kavárně plné holohlavých chlápků na schůzku, zoufale telefonuje Lorelai a chce po ní definici holohlavosti. Je velmi nervózní z toho, že A.J. nepozná, protože neví, jak vypadá - z toho důvodu se usmívá na každého nově přicházejícího (plešatého) muže. Rory dál panikaří, protože tato schůzka podle ní může znamenat zásadní mezník v její budoucí kariéře. Lorelai se ji snaží alespoň uklidnit tím, že kvůli ní bude spousta holohlavých chlapů mít hezčí den.
Lorelai s paní Kimovou se snaží domluvit na tom, jak by měla vypadat výchova Laneiných dětí, Lorelai se snaží přemluvit paní Kimovou, aby ustoupila z některých svých velmi přísných požadavků, protože potom by se mohlo stát, že mezi nimi vyroste zeď, kterou by bylo těžké posléze překonat. Dokládá to na příkladu sebe a své matky, což paní Kimovou dojme.
Luke telefonuje April. Nejdříve mluví o hodině plavání, poté o Annině novém obchodu, nakonec Luke navrhne April, že by v létě mohli vyrazit na dlouhý výlet, například na Floridu, kde by mimo jiné mohli navštívit Disneyland. April je hodně překvapená a vysvětluje Lukovi, že kvůli ní nemusejí vyrážet na žádné výlety a mohou klidně zůstat v bistru tak, jako ostatně vždycky. Luke se poněkud zarazí a zřejmě si uvědomí, že tím, jak lpí na stále stejných věcech, se podobá svému otci víc, než si myslel.
Lorelai s paní Kimovou přicházejí k Lane domů a na žádost (spíš příkaz) paní Kimové Lorelai tlumočí její omluvu a přání přijít na oslavu. Lane má velkou radost, ale ve stejnou dobu se u ní zřejmě objeví kontrakce a všechny jedou do nemocnice. O chvíli později ji ukládají do postele a Lane je naštvaná, protože má zakázáno vstát a nemůže tak mít oslavu, z čehož obviňuje svou matku, která ji donutila jet do nemocnice. Podle paní Kimové oslavy nejsou všechno, ale Lane si podle svých slov jen chtěla užít svou poslední oslavu, protože teď už bude dělat všechno jen pro svoje děti, stejně jako to pro ni dělala její matka. Paní Kimová je opět dojatá, oslavu povoluje a její organizací pověřuje překvapenou Lorelai.
Rory se vrací ze schůzky do Loganova bytu a na gauči najde sedícího Logana, který se vůbec nemá k tomu, aby jel na Laneinu oslavu. Po chvilce z něho vyleze, že jeho velký obchod nevyšel a on přišel o spoustu (nejen svých) peněz. Rory je zklamaná, že jí o tom neřekl už dříve, a snaží se ho uklidnit. Logan o to zřejmě ale moc nestojí, navíc jí oznámí, že s Colinem a Finnem za chvíli odlétá do Las Vegas. Nechá nemile překvapenou Rory sedět na pohovce a odejde do sprchy.
Do bistra přichází Kirk, kterému zavolal Luke, protože se rozhodl prodat svoji loď. Kirk se chvilku pokouší smlouvat o ceně, ale Luke je neoblomný - svou loď Kirkovi prodává za 600 dolarů.
Ve studiu slečny Patty vrcholí pod Lorelainým dohledem přípravy Laneiny oslavy. Do toho přijíždí Rory a chce vysvětlení přesunu místa konání večírku, Lorelai ovšem pro změnu touží po podrobnostech její schůzky. Nakonec se po stručném vysvětlení Lorelai své dcery ptá, zda má dobré boty, a chce, aby ji kamsi doprovodila. Za chvilku už Gilmorova děvčata společně se Zachem tlačí po ulici postel s ležící Lane, zatímco paní Kimová zastavuje okolní dopravu.
Oslava je v plném proudu a Lorelai přichází za Patty, Babette, Lulu a Gypsy, které zdobí dupačky. Když se Patty ptá na rozchod s Christopherem, Lorelai trošku vyhýbavě odpovídá, že život jde prostě dál. Potom si všechny povídají o dupačkách, na které právě malují. Mezitím Gil a Brian zkoumají možnou podobu nenarozených dvojčat, vytvořenou počítačem z dětských fotek Lane a Zacha. Vypadá to, že Gil to bere poněkud vážně. Rory všem děkuje za to, že přišli na oslavu, a přeje jim dobrou zábavu. Potom si povídá s Lane a dozví se o její hádce s matkou, kterou musela vyřešit až Lorelai. Lane ji poprosí, jestli by mohla pro její děti být v budoucnu také takovou Lorelai Gilmorovou, která dokáže snadno řešit cizí problémy. Rory velice ráda souhlasí.
Paní Kimová zastavuje Lorelai a daruje jí jako poděkování za její pomoc starožitnou kliku. U stolu s dárky poté narazí Lorelai na Sookie, Jacksona a spoustu jejich dárků pro Lane a Zacha. Ukáže se, že Jackson netušil, že téměř všechny dárky jsou od nich, ale Sookie mu vysvětluje, že si prostě připadala špatně, když Lane a Zachovi slíbila věci po Marthě a Daveym, které jim díky svému dalšímu těhotenství nemůže dát, a tak jim koupila nové. Lorelai se s předtuchou blížící se hádky mezi Sookie a Jacksonem vytratí. Narazí na Kirka v kapitánské čepici a ten jí řekne o koupi Lukovy lodi, kterou pojmenoval S.S. Lurk, a zve ji na projížďku. Lorelai naštěstí zachrání Rory, odvede ji ven a vypráví jí o své schůzce, Loganově pracovním neúspěchu a Laneině přání. Když Rory odejde zpátky dovnitř, Lorelai si dojatě prohlíží fotky Lane a Rory, z čehož ji vyruší Luke. Povídají si o Rory, o prodeji staré a koupi nové Lukovy lodi a měnících se časech. Poté Luke odejde dovnitř, chvilku po něm jde i Lorelai. Uvnitř se zatím podává dort a zpívá dětská ukolébavka...

7x15

26. listopadu 2008 v 10:24 gylmorova děvčata 7. řada
Lorelai v 6 ráno přichází do bytu Paris a Rory, kde zrovna Paris s Doylem cvičí jógu. Náhodou je Rory díky tomu "rámusu" už vzhůru a Lorelai ji vyzve k projížďce autem, kde jí následně prozradí, že se včera s Christopherem rozešli. Rory není zas tak moc překvapená, cítila, že to nebylo ono. Lorelai děsí představa, že to bude muset sdělit své matce; vtom jim však dojde benzín a bohužel u sebe nemají mobily, takže jdou pěšky k nejbližší pumpě (a doufají, že je co by kamenem dohodil).
Lorelai s Rory přichází k Emily a Richardovi, kde jim otevře poněkud roztřesená služebná Aurora. Emily sedí v obývacím pokoji a na dotazy ohledně Richarda odpovídá dost podrážděně. Ptá se na Christophera a Lorelai odpoví, že bohužel nemohl přijít. Namísto obvyklých alkoholických drinků Emily nabízí pouze nealkoholické koktejly a poté, co po schodišti sejde Richardova ošetřovatelka, vyčiní jí, že nepřiměla Richarda, aby přišel dolů. Ta oponuje, že Richard přijde hned, jak skončí golf, což Emily vytočí a důrazně žádá ošetřovatelku, aby Richarda přivedla, ačkoli to není v popisu její práce. Po chvíli se Richard opravdu objeví, ovšem je zřejmé, že není ve své kůži. Odmítne nealkoholický koktejl a žádá rovnou oběd, čímž Emily drobet rozhodí, jelikož ještě není přesný čas na jídlo. Požádá tedy ošetřovatelku Francette, aby vyřídila v kuchyni, že již budou večeřet. Ta důrazně opakuje, že je zde jako zdravotní sestra a nikoli poštovní holub. Na to však Richard namítne, že být hladovým a rozrušeným mu na zdravotním stavu nepřidá, ale Francette odchází s tím, že si nenechá vyhrožovat. Do kuchyně tedy míří Emily.
Richard "překvapeně" poznamená, že mají opět rybu, čímž rozpoutá rozhovor na téma rybová ryba vs. nerybová ryba. Emily se následně rozpovídá o novém kuchaři Stefanovi, kterého najali kvůli jeho skvělé dietní kuchyni. To už je na Richarda příliš, odmítá hovor na téma ryby a dietní kuchyně; ptá se Loralai na Christophera a Emily poznamená, že je poslední dobou až podezřele často mimo město. Doufají tedy, že se dostaví alespoň na party, na kterou Emily chystá jakýchsi 400 slepic, a na kterou se Richard převelice těší - s vidinou, že se ve společnosti pořádně nají. Emily jej však ujistí, že pro něj má opět něco speciálního, načež Richard radši odchází zpět sledovat golf. Lorelai se před Rory ospravedlňuje, že tohle opravdu nebyla správná situace na oznámení jejího rozchodu, ale Rory ji žádá, aby to udělala co nejdřív a zachránila tak životy 400 ubohých slepiček.
Rory chystá pro Logana narozeninovou snídani do postele. Dozví se, že Logan nikdy v dětství neměl pořádnou narozeninovou oslavu, protože v rodu Huntzbergerů se narozeniny berou jako "věc, co se ti prostě přihodila" a nedosáhl jsi jí svým úsilím - dokonce se vždy namísto narozeninového dortu jedli jen obyčejné zákusky. Rory Logana přemlouvá, aby otci řekl o svém pracovním úspěchu, protože za tím přeci stojí velké úsilí, které se v jejich rodině cení. Logan to odmítá s tím, že si to otec může přečíst ve Wall Street Journalu.
Emily volá Lorelai a stěžuje si, že otci dochází léky a nikdo je není schopen doručit. "Nenápadně" Lorelai naznačuje, že by je mohla vyzvednout a po informaci, která lékárna to je, telefon položí. Lorelai tedy simuluje konec rozhovoru ve stylu, že mileráda léky vyzvedne, je šťastná, že tuto pomoc matka dokáže ocenit a že se mimochodem rozešla s Christopherem.
V bistru se Babette baví se slečnou Patty o rozchodu Lorelai a Christophera, přičemž používají krycí jména Bígl a Slepička a poznamenají, že Slepička stejně patří ke Kohoutkovi (Luke). Slečna Patty doufá, že Kohoutek v tomto směru něco udělá. Ale Babette namítne, že možná Slepička patří k někomu jinému, například k Pštrosovi nebo Tučňákovi. Do bistra vchází Liz s TJ a malou Doulou a pár jejich věcmi. Nejdříve Lukovi tvrdí, že mu prostě na chvíli přišli dělat společnost v jeho opuštěném životě, ovšem pak přiznají, že doma mají moly a nemohou tam tedy pár dní bydlet. Luke je tedy pozve nahoru.
Emily a Richard jí polévku, z čehož samozřejmě není Richard nadšený a zavolá si kuchaře Stefana, protože takhle se stravovat nehodlá. Stefan namítá, že mu byla dána jistá nařízení, jak má upravovat jídelníček a za nic tedy nemůže. Lorelai přináší požadované léky a slyší z jídelny otce, že by údajně dostal lepší jídlo i v ponorce. Stefan následně podává výpověď, jelikož pracovat v takovém teroru je pod jeho úroveň. Richard odchází sledovat golf a Emily se stará, co mu obstará k jídlu, jelikož Stefan odešel a služebná Aurora není k nalezení, jelikož se údajně skrývá před panem Gilmorem.
Sookie připravila pro Richarda několik zdravých jídel s poznámkami, jak které potřebuje ohřát, za což ji Lorelai otituluje bohyní. Vtom volá Rory a ptá se Lorelai, co podnikly na její osmé narozeniny, protože chystá Loganovi netradiční dětskou oslavu, aby mu vynahradila jeho nevydařené dětské večírky. Zároveň volá i Logan, že je jeho otec zve oba na večeři.
V Lukově bytě si zatím Liz pochvaluje nápad používat Lukův vlasec pro její výrobu a zmiňuje se o plánované výstavě v Manhattonu. Na to Luke poznamená, aby nejezdili přes New Haven, jelikož je ta cesta rozkopaná a Liz se diví, že to Luke ví. Ten jakoby mimochodem zmíní, že tudy jel, když byl za Richardem v nemocnici a také ledabyle poznamená, že se Lorelai a Christopher rozešli. Liz z toho má očividně radost, zato TJ tvrdí, že by se k sobě s Lukem neměli vracet a dokonce by jí ani neměl volat.
Rory s Loganem se setkávají s Mitchumem, který se chová nezvykle mile a zdvořile, zejména k Rory. Zajímá se o její novinařinu a dokonce jí říká, že takové bystré a nadané lidi, jako je Rory, novinářství potřebuje.
Lorelai se mezitím snaží matce se vším pomoci, včetně otcova účetnictví, které dělá Emily velké starosti. Emily se tím značně ulevilo a dokonce Lorelai nabízí vodku a skotskou a při té příležitosti Lorelai řekne matce o jejím rozchodu s Christopherem. Emily neví, co na to říct, a tak se věnují účtům.
V restauraci zatím Logan odchází telefonovat a Mitchum Rory skládá jeden kompliment za druhým, ve smyslu, že jeho syn vedle Rory dospěl, za což si jí u Huntzbergerů velice cení. Chystá se také domluvit s Rory další kroky pro Loganovu a také její budoucnost. Může si vybrat práci v jakýchkoli novinách, které vlastní po celém světě. Logan se vrací a na stůl mu přinesou namísto dortu opět zákusek (až sebeluxusnější).
Liz a TJ se v noci u plačící Douly dohadují, zda je Luke osamělý a jestli je smutný kvůli Lorelai, což Luke samozřejmě slyší.
Lorelai učí Emily pracovat na počítači a ta si stěžuje, že tohle všechno nezvládne (otevře k tomu vodku a skotskou). Je to Richardova práce a neví, jak brzy se k ní vrátí, jelikož pořád jen sleduje golf. Přirovnává svůj život k jízdě kanoí, kdy Richard odhodil své pádlo a nechává to na ní, tudíž se kanoe točí dokola. Kdežto Lorelai je spíše kajak, protože ten má pádla na obou stranách současně. Emily je souzeno být manželkou a podporovat svého muže, ale když ten náhle chybí, systém se hroutí. Na druhé straně Lorelai se o sebe umí postarat sama, je nezávislá. Není zas tak zlé, že se chystá rozvádět. Dokonce Lorelai poplácá po rameni s tím, že bude v pořádku a možná se ještě někdy vdá za někoho jiného.
Rory s Loganem přichází do bytu, kde je vše připraveno na pořádnou dětskou oslavu. Rory se mu svěří, jaký rozhovor s ní Mitchum vedl o plánování jeho budoucnosti. Logan se jen usmívá a uklidňuje ji, že tohle prostě jeho otec dělá, učinil z ní Huntzbergerovou. Chystají se právě na bruslení v Central Parku, když Loganovi zvoní mobil - právníci oznámili, že je firma hodlá žalovat a přijdou o všechny peníze. Logan je naprosto zdrcený, ale Rory o tom nic neřekne, nechá si od ní nasadit na hlavu dárek v podobě ruské ušanky a vyráží ven.
Luke vchází do svého bytu, kde se zrovna TJ a Liz balí, protože jim deratizér oznámil, že se již můžou vrátit domů, takže odchází. Luke se usadí ke stolu a upřeně se dívá na telefon.
Ráno přichází Lorelai k Emily na snídani s poznámkami o své kocovině. Z Emily se však vytratila večerní sdílnost a dá Lorelai najevo, kolik práce bude se zrušením její oslavy. Lorelai odchází a Emily stroze poděkuje za její včerejší výpomoc... (možná by Emily měla být pod vlivem alkoholu častěji)

7x13

26. listopadu 2008 v 10:23 gylmorova děvčata 7. řada
Lorelai, Rory a Emily doprovázejí Richarda na procházce po nemocniční chodbě a Lorelai si z něho samozřejmě dělá srandu. K Emilyině nevelké radosti ji v tom Rory i Richard podporují, takže se je snaží přerušit svým vyprávěním o nevhodných květinách, které do nemocnice poslali nějací jejich přátelé. Když se neprozřetelně na něco zeptá Lorelai, ta hned začne vykládat o mnohem mladším milenci jedné postarší pacientky. Když se řeč stočí k Roryině návratu na Yale, ukáže se, že Rory by ráda ještě pár dní zůstala, ale všichni jí to rozmlouvají. Jedním z důvodů je určitě i fakt, že Christopher je společně s Gigi u své matky a Rory nechce Lorelai nechat samotnou. Ta ji uklidňuje, že se to všechno vyřeší, a rázně odmítá její pomoc.
Lorelai je zpátky v hotelu a cestou do kuchyně zjišťuje, že v její nepřítomnosti všechno zvládli. Poté mluví se Sookie o zdravotním stavu svého otce a děkuje jí za jídlo, které poslala do nemocnice. Cestou na recepci narazí na Michela, který si s sebou přivedl i jednoho ze svých psů. Obě to překvapí a Sookie si neodpustí jízlivou poznámku, ale Michel jim oznámí, že Chin-Chin včera v noci zemřel a on nemohl Paw-Pawa nechat samotného. Obě mu vyjadřují soustrast, ale Sookiina snaha dokázat, jak moc měla Chin-China ráda, vede jenom k tomu, že se pohádají. Lorelai se je snaží mírnit a navrhne Michelovi, že by bylo hezké, kdyby uspořádali Chin-Chinovi poslední rozloučení. Michel je rád, ihned ji pověří organizací, společně se svým psem odejde a Lorelai se Sookie okamžitě jeho zemřelého psa pomluví.
Rory se vrací do bytu na Yaleu a hned narazí na Paris. Ta jí předá roztříděnou poštu a ptá se na Richardův zdravotní stav, načež jí začne dávat rady, co by pro Richarda dále bylo nejlepší. Potom začne vykládat, kterak pro ni schovala v knihkupectví tituly ze seznamu doporučené četby, předá jí kopie svých poznámek a chce od Rory životopisy, které si měly vyměnit a vrátit s poznámkami a otázkami. Rory životopis ještě nenapsala a je překvapená, že Paris vypracovala dvacet jedna verzí toho svého - s ohledem na to, pro jakou školu nebo zaměstnavatele jej hodlá použít. Pak si Rory všimne krabice, kterou poslal Logan a která obsahuje věci nezbytné pro přežití letního semestru posledního ročníku, např. spoustu kafe. Zavolá Loganovi a děkuje mu nejen za balíček pro přežití, ale i za jeho pomoc v posledních dnech. Když spolu domluví, Paris začne okamžitě rozebírat výraz Roryiny tváře, který je podle ní jako vystřižený z Harlekýna. Vyjádří své překvapení nad tím, že jim to klape, protože předpokládala, že jejich vztah s Loganem nevydrží. Rory se ovšem podařilo téměř nemožné - dokázala Logana změnit, stejně jako se to Paris podařilo s Doylem. Když Paris začne Logana a Doyla přirovnávat ke hřebcům, které zkrotily, Rory raději odejde psát životopisy.
Lorelai v hotelu odpovídá odjíždějícím hostům na všetečné otázky ohledně jejich již zaplaceného účtu. Přijde za ní Michel a odvede ji do knihovny, kde už čeká Sookie, aby společně probrali organizační záležitosti Chin-Chinova pohřbu. Na první pohled je zřejmé, že Lorelai se Sookie o psím pohřbu vůbec (ale opravdu vůbec) nepřemýšlely. Na začátek Lorelai rozčílí Michela tím, že navrhuje Chin-China strčit do krabice (nebo pytle), zatímco Chin-Chin byl už zpopelněn a jeho popel bude rozptýlen u Michelova domu pod stromem, kam chodíval přemýšlet. S místem obřadu (knihovna ve Vážce) je Michel spokojen, s dobou obřadu (kdykoliv okolo oběda) vůbec, sám navrhne pozdní odpoledne. Sookie s Lorelai si navzájem předávají slovo, ale nakonec se jim jakž takž podaří domluvit se s Michelem na květinách, programu a pozvánkách. Lorelai slibuje, že vše zařídí, Michel je dotčen tím, že Chin-Chinův pohřeb nepokládají za důležitý, zatímco on ho co do důležitosti řadí zřejmě hned za pohřeb princezny Diany. Když chce Michel probrat menu, Lorelai se okamžitě zvedne k odchodu, Sookie se jí v tom snaží zabránit. V hale Lorelai narazí na Christophera, který si chce promluvit. Když odcházejí, aby měli soukromí, nese se za nimi hádka Michela a Sookie.
Lorelai s Christopherem přijdou do jednoho z pokojů ve Vážce. Christopher se tváří, jako by se v podstatě zase tak moc nestalo, ale Lorelai se mu snaží vysvětlit, že ho potřebovala, když byl Richard v nemocnici, ale on tam nebyl. Chris se brání tím, že prostě potřeboval čas a přišel ve chvíli, kdy dostal její vzkazy. A odešel proto, že mu jednoduše vadila Lukova přítomnost v nemocnici. Naštvaná Lorelai skončí jejich rozhovor tím, že ji zase tak moc nepřekvapilo, že v tak těžké chvíli byl pryč, a odejde s poznámkou, že si promluví později.
Rory telefonuje Lorelai a chce naladit na přednášku z ekonomie, protože na ně vždycky chodila hlavně kvůli Richardovi a ne proto, že by ji zajímaly. Potom se zeptá na Christophera a Lorelai jí tlumočí jeho vysvětlení celé situace. Rory to vysvětlení přijde směšné a přikloní se na Lorelainu stranu - zaprvé proto, že s Chrisem nesouhlasí, a zadruhé z toho důvodu, že při ní bude stát vždycky, i kdyby ji Lorelai donutila jet na tábor, ostříhala ve spánku dohola, nebo jí změnila jméno na Hildegardu. Když spolu domluví a Rory dorazí do posluchárny, přijde za ní Tucker Culbertson, vcelku pohledný Richardův zástupce, aby se jí představil a zeptal se na zdravotní stav jejího dědečka. Rory je z něho hrozně znervózní, celou dobu jejich rozhovoru na něho hledí jako na svatý obrázek a v podstatě není schopna dát dohromady smysluplnou větu.
Když Lorelai přijde domů, čeká tam na ni Christopher, který si čas zkrátil tím, že Lorelai naprogramoval univerzální dálkové ovládání. Uzná, že udělal chybu, když na dva dny zmizel, ale snaží se to omluvit tím, že jej rozrušil Lorelain dopis - posudek. Myslí si, že na Lorelai příliš tlačil, aby si ho vzala, a nedal jí čas, aby nějak vyřešila svůj vztah s Lukem, ke kterému pořád ještě něco cítí. Lorelai se mu snaží vysvětlit, že to tak není, že si za muže vybrala jeho a že se jejich problémy dají vyřešit, budou-li na tom pracovat. Christopher to ale tak nevidí a vzdává to, čímž Lorelai zklame. Dohodnou se, že si promluví zítra, a Chris odejde.
Michel pronásleduje Lorelai po Vážce a chce vysvětlení, proč nebyly z knihovny odstraněny polštáře s kočkami, přestože o to kvůli Chin-Chinovu pohřbu výslovně žádal. Dále se zlobí kvůli tomu, že Sookie hodlá připravit občerstvení ze zbytků a Lorelai ještě neobjednala květiny. Když to začne s výčitkami přehánět, Lorelai to nevydrží a dost rázně ho umlčí s tím, že má svých problému dost a nemůže se věnovat jenom pohřbu jeho psa. Michel si neodpustí jízlivou poznámku, že příští úmrtí se pokusí naplánovat, a odejde.
Paris s Rory v knihkupectví hledají knihu, kterou Paris podle svého tajného klíče pro Rory schovala, ale bez úspěchu. Když jde Paris žádat po prodavači vysvětlení, za Rory přijde profesor Culbertson a děkuje jí za příznivé hodnocení své osoby u jejího dědečka. Rory je z něho opět úplně vedle, že o chvilku později ani nevnímá, co jí vykládá Paris.
Kirk přiváží do Vážky květinovou výzdobu. Lorelai upozorňuje zaměstnance, že účast na psím pohřbu je povinná, potom jde za Sookie, která kvůli Michelovi připravuje jídlo podle svých nejlepších receptů. Vypráví jí o rozhovoru s Christopherem, o jeho žárlivosti a svém rozhodnutí úplně vyškrtnout Luka ze svého života, aby Chrisovi dokázala, že miluje jenom jeho. Když se jí Sookie ptá, jestli by i v případě, že by Luke nikdy neexistoval, byl Christopher tím pravým, Lorelai nedokáže odpovědět.
Lorelai s Michelem přicházejí do Sophiina obchodu, aby společně se Zachem vybrali hudbu na obřad, Michel tradičně brblá. Zach má spoustu nápadů, Michel si prosadí "My heart will go on" od Celine Dion jako Chin-Chinovu oblíbenou píseň. Poté jdou k Lukovi, aby si Michel koupil hamburger, protože Chin-Chinovi hamburger z Lukova bistra kdysi velmi chutnal. Lorelai zůstane stát venku. Když si jí všimne Luke, zamávají si a ona odejde.
Rory se vrací do bytu a přede dveřmi na ni čeká Logan, který nechtěl čekat až do neděle, jak se původně domluvili. Logan se ptá na Paris a Rory podle nástěnky zjistí, že je právě na kurzu břišních tanců. Ona sama měla být na tréninku zápasu, aby si posléze mohly vyměnit zkušenosti. Rory Loganovi řekne o jejich novém profesorovi, o tom, jak z něho byla na větvi, že ho hledala Googlem, a omlouvá se mu za to. Logan ale není vůbec naštvaný a vysvětluje jí, že se nemá proč zlobit, že jemu se také líbí jiné holky, ale miluje jenom ji. Pak se vydají sledovat Paris na kurz břišních tanců.
V knihovně ve Vážce je spousta lidí a psů. Zach hraje na kytaru "My heart will go on". Michel pláče. Lorelai stojí mezi dveřmi a přemýšlí, očividně ne o Chin-Chinovi.
Když se Lorelai vrátí domů, řekne Christopherovi, že jejich problémem není jenom Luke, ale i skutečnost, že jejich vztah byl pro ni jenom jednou z možností, kterou po rozchodu s Lukem využila, přestože to nebylo správné. Christopher je zničený a Lorelai mu s pláčem říká, že vždycky pro ni byl tím mužem, kterého si přála chtít. Chris vypadá, že to chápe, a uklidňuje plačící Lorelai...

7x12

26. listopadu 2008 v 10:22 gylmorova děvčata 7. řada
Lorelai, Rory a Christopher jsou na odchodu z páteční večeře a Richard Christopherovi vykládá svůj pověstný vtip, ovšem podle ostatních neskutečně ohraný. Chris děkuje Emily za vynikající večeři - křepelku na mexický způsob, a děvčata mu s poněkud ironickými výrazy ve tvářích přizvukují. Emily se ještě Lorelai omlouvá, že s ní kvůli nějaké akci D.A.R. nebude moci sestavit zasedací pořádek na oslavu jejich svatby, a Richard láká Christophera na doutník. Když se konečně rozloučí, před domem všichni naráz vytáhnou schované ubrousky, ve kterých skončila Emilyina odporná večeře. Jelikož se Lorelai s Rory takto nezbavují páteční večeře poprvé, vysvětlují Chrisovi, že v žádném případě nemůže křepelku hodit jen tak do křoví, protože proradná kočka od sousedů by ji mohla dotáhnout zpátky před dům. Jako nejlepší (a již vyzkoušený) způsob likvidace se ukáže hození křepelky do řeky.
Když se Lorelai ráno chystá vařit kafe, vyruší ji klepání na dveře. Je to na první pohled dobře naložená Sookie, která jí přináší její milované vršky z muffinů a kafe (od Luka). Lorelai vytuší, že se něco děje. Sookie vysvětluje, že se s Jacksonem chystali na lyže, ale chůva, která měla hlídat Daveyho a Marthu, jim odřekla. Lorelai pochopí, kam Sookie míří, a nabídne se, že děti pohlídá. Sookie je z ničeho nic dojatá a začne Lorelai a Chrise, kterého přilákala vůně muffinů a kávy, objímat, na což hledí oba poněkud překvapeně. Když Sookie odejde, Christopher se napije kafe a pochválí je, načež mu Lorelai oznámí, že kafe je od Luka. Chris se zarazí, ale tvrdí, že to samozřejmě vůbec nevadí.
Rory je po prázdninách zpátky na Yaleu. Jde na kolej a na nástěnku na dveřích bytu Lucy a Olivie připíchne omluvný dopis pro Lucy.
Lorelai se chystá na odchod z domova a v obýváku najde Christophera studujícího návod k obrovské plazmové televizi, kterou přivezli, když byla ve sprše. Chris se shání po vodováze a Lorelai mu líčí, kterak se s její pomocí pokoušela zhypnotizovat Paula Anku. Když se na rozloučenou políbí, Lorelai ucítí povědomou vůni - svůj kondicionér. Dělá si z Christophera srandu, že používá kondicionér, když vlastně nemá co kondicionérovat, a na odchodu mu ještě sdělí, že kdyby se chtěl holit, může klidně použít její úplně nový holicí strojek.
Luke sedí sám v budově soudu, kde se má rozhodnout o svěření opatrovnictví, a je evidentně nervózní. Když o chvilku později přijde Anna, Luke se snaží udržovat konverzaci, ale Anna se do něho začne navážet, jestli si opravdu myslí, že je vůbec reálné, aby podivín jako on mohl získat částečné opatrovnictví nad April.
Rory přijde do svého bytu a najde tam Paris, momentálně zaneprázdněnou plánem akce "Cílová čára", který zabral několik velkých tabulí rozmístěných po pokoji. Protože jim do promoce zbývá už jen pět měsíců, tento plán jim oběma má pomoci rozhodnout se, co budou dělat dál po škole. Rory je plánem nadšená o poznání méně než Paris.
Lorelai přichází do domu Sookie a Jacksona. Uvítá ji pouze Jackson, protože Sookie se obléká. Zatímco Jackson navrhuje Lorelai, že by si všichni čtyři mohli někdy zajít na bowling, Sookie dvakrát přijde předvést své oblečení, a po Jacksonově ujištění, že vypadá dokonale, se rozrušená jde znovu převléknout. Když přijde potřetí, Jackson ji skoro násilím nutí k odchodu, zatímco Sookie hystericky vykládá, že přece nemůže opustit svoje děti, protože ji potřebují.
Rory přijde za Richardem do jeho kanceláře na Yaleu a prosí ho, jestli by za účelem získání doporučení nemohl jí a Paris zprostředkovat setkání s jakýmsi svým známým. Richard samozřejmě nemá nic proti a začne Rory seznamovat s náplní svých přednášek z ekonomie. Brzo si ale všimne, že Rory není zcela ve své kůži - ta mu vypráví o problémech s Lucy. Richard se ji snaží uklidnit.
Když se Jackson a Sookie vrátí domů, najdou Lorelai u televize. Sookie si stěžuje, že výlet byl strašný, protože ji Jackson nenechal vypít grog a nedovolil jí ani lyžovat. Jackson se všelijak snaží vymlouvat. Když jde Sookie zkontrolovat děti, následuje Lorelai Jacksona do kuchyně a ptá se ho, co se mezi nimi děje - proč ji nenechal lyžovat, pít, a proč se chová tak divně. Lorelai také moc nechápe, proč je z ničeho nic Sookie tak divná a náladová, protože tak se chovala naposledy, když byla těhotná. Jackson s tím souhlasí a Lorelai dojde, odkud vítr vane - Jackson nebyl na vasektomii, ale protože Sookie dál brala antikoncepci kvůli pleti (kterou ale minulý měsíc vysadila), nepovažoval za nutné jí to říct. Lorelai je z toho vedle a nutí Jacksona, aby to Sookie řekl. O chvilku později Sookie vychází z ložnice a zatímco se obléká, hází po Jacksonovi jeho věci a zakazuje mu mluvit, dýchat a dívat se na ni. Oznámí mu, že jde na procházku, a Lorelai zavelí, aby šla s ní.
U soudu probíhá stání o opatrovnictví a Annina právnička se snaží na Luka házet špínu. Dokonce si neodpustí sarkastickou poznámku, že za poslední rok strávila April více času s řidičem školního autobusu než s Lukem, proto by možná lepším opatrovníkem byl on.
Sookie s Lorelai jsou po městě a Sookie chrlí své rozhořčení nad tím, co Jackson udělal, nebo spíš měl udělat, a neudělal. Tak strašně se těšila, až se konečně zbaví plínek a pořádně se vyspí, ale teď ji to čeká všechno znovu. Lorelai se jí snaží uklidnit a díky tomu, že má Sookie rozházené hormony, se to celkem snadno podaří.
Rory a Paris sedí v jídelně, před nimi na stole stojí jakási zmenšená verze plánu "Cílová čára" a Paris navrhuje další a další aktivity, které by jim do budoucna mohly pomoci. Rory Paris moc neposlouchá, navíc si všimne Lucy, která sedí pár stolů od nich a čte si. Když si jí všimne i Paris a zjistí, že se ještě Rory neozvala, jde za ní a svým typickým způsobem ji žádá, jestli by bylo možné ukončit tu trapnou hru, protože Rory je jedním z nejlepších lidí, které zná. Rory ji donutí odejít, s Lucy si to vyříkají a usmíří se. Rory se navíc dozví, že se Lucy s Martym rozešla.
Christopher za asistence Paula Anky přidělává na zeď plazmovou obrazovku. Potřebuje vodováhu, kterou najde v ložnice v Lorelaině stolku. Společně s ní tam objeví i posudek, který Lorelai napsala pro Luka.
Když u soudu dojde k tomu, že Annina právnička chce rozebírat Lukovu minulost, Luke to nevydrží a začne vykládat, že sice ve svém životě udělal mnoho chyb, ale je si jistý, že pro April dokáže být dobrý otec.
Ve svém posudku Lorelai píše, že by Lukovi mělo být umožněno vídat se s April, protože je to skvělý člověk, který vždy stál při ní i při její dceři, pro kterou byl navíc jako její druhý otec. Luke to poslouchá se slzami v očích, Christopher po přečtení jen nevěřícně zakroutí hlavou.
Když Lorelai přijede domů, najde Christophera sedět v kuchyni u stolu s panákem v ruce. Na stole leží její posudek. Vysvětluje Chrisovi, proč posudek psala, ten ho ale považuje spíš za milostný dopis. Ptá se jí, jestli jejich manželství je pro ni jen přechodnou záležitostí a jestli Luka pořád vídá. Lorelai se mu snaží všechno vysvětlit a ujišťuje Chrise, že miluje jenom jeho. Chris ale podle vlastních slov nedokáže fungovat jenom jako záskok za Luka. Odchází.
Rory s Paris opět řeší svůj plán, do toho volá Lucy a láká Rory ven. Rory zve Paris, aby šla s nimi. Když jsou na odchodu, Rory děkuje Paris za to, co o ní v jídelně řekla.
Když se Lorelai ráno probouzí, její první pohled padne na prázdné místo vedle sebe v posteli. Když se dívá z okna a zjišťuje, že i Christopherovo auto je pryč, zazvoní telefon. Lorelai je zklamaná, že nevolá Chris. Je to Luke a celý šťastný jí děkuje za pomoc, protože se mu podařilo získat částečné opatrovnictví. Lorelai je ale celou dobu myšlenkami jinde.
Richard na své přednášce vtipkuje na téma odevzdání závěrečných prací. Rory se na něho usmívá. Ve chvíli, kdy si Rory všimne, že s ním něco není v pořádku, se Richard zhroutí na řečnický pult...

7x11

26. listopadu 2008 v 10:22 Nezařazeno (různé)
Lorelai nedočkavě přechází po ložnici a každou chvíli se podívá z okna. Když uvidí přijíždět Roryino auto, rychle ji běží uvítat následována Christopherem a Gigi. Vyčítá jí, že ji ani nemohla vyzvednout na letišti, protože tam měla svoje auto. Rory si všimne, že na domě není žádná vánoční výzdoba, a Lorelai jí připomíná slib, že bez ní nebude slavit žádné Vánoce. Rory ale Vánoce oslavila s Loganem v Londýně a Lorelai se cítí ukřivděná, protože kvůli Rory dokonce zakázala sněhu, aby padal.
Christopher přináší sedmý vánoční stromeček a snaží se to nějak pochopit, ale Lorelai a Rory, kterým zdatně sekunduje Gigi, mu nedají moc šancí, takže nakonec odchází ještě pro jeden, který bude v kuchyni. Zatím se Lorelai ptá na Logana a Rory jí vysvětluje, že na něj sice byla nejdřív naštvaná kvůli záležitosti s Lucy a Martym, ale protože se omluvil a přiznal, že trochu žárlil, nakonec mu odpustila. Vyčítá si, že to všechno s Martym nechala zajít tak daleko. Když chce Christopher pověsit jmelí, děvčata ho zarazí a obsáhle ho začnou seznamovat s jejich vánočními tradicemi - zavěšováním jmelí nad schodiště, aby to bylo větší dobrodružství; věšením punčoch na zábradlí, protože na krbu jednou málem shořely; pitím vánoční třtinové kávy u Westonů a nakonec pečením cukroví zakoupeného tamtéž. Christopher by rád zavedl nové tradice, když spolu budou trávit první Vánoce, ale Lorelai s Rory se na nové punčochy a vyhlídku koledování příliš netváří.
Luke přijde do Vážky a shání se po Lorelai. Nepříliš nadšený Michel, řádně dávající najevo své zklamání, že ho znovu vidí, ji nechá zavolat a trapnou pauzu poněkud neúspěšně využije ke konverzaci na téma spojitost fabriky na flanel s Lukovou rodinou.
Luke vykládá Lorelai o celé záležitosti s Annou a April a vysvětluje, že k soudu o opatrovnictví potřebuje něco na způsob osobního posudku. Liz ho pro něho sice napsala, ale veselé zážitky z dětství se neukázaly zcela vhodnými metodami jeho prezentace, a on zkrátka nevěděl, za kým jiným jít. Lorelai souhlasí, Luke jí předá adresu svého právníka a rozpačitě se rozloučí. O chvíli později už se Lorelai snaží psát, ale moc jí to nejde - nepomůže ani rozhovor se Sookie, žonglování s jahodami nebo hraní si s tužkou.
Lane s obrovským břichem obsluhuje v bistru a sejme každého, kdo jí nějakým způsobem připomene její těhotenství. Luke na to jen tiše zírá. Do bistra nečekaně přijde April, a Luke, přestože ji hrozně rád vidí, není nadšený tím, že o tom neví její matka.
Lorelai, Rory a Gigi připravují Vánoce a Lorelai s Rory mluví o obrovských potížích, které má s psaním Lukova posudku. Nakonec ji napadne, že by ten posudek za ni mohla napsat Rory. Ta to odmítá, ale vnukne jí to myšlenku, že by mohla napsat omluvný dopis Lucy. Lorelai spekuluje nad tím, že by jí s psaním mohl pomoci její starý psací stroj, je ale přerušena přicházejícím Christopherem a rychle mění téma hovoru, což trochu nepříjemně překvapí Rory.
Lane přichází domů a najde tam Zacha s paní Kimovou, jak vybalují nákup a evidentně si velice rozumějí v tom, co je pro Lane jako nastávající matku nejlepší. Jejich nadšení a starostlivost ovšem Lane nesdílí ani v nejmenším, navíc si všimne, že její bicí soupravu nahradila nová kolébka.
Lorelai s Rory se u Westonů neúspěšně pokouší dostat třtinovou kávu a Rory vyzvídá, proč Christopher neví o posudku, který Lorelai píše.
Plánovaná zkouška Laneiny kapely se poněkud zvrtne, Brian je fascinován Laneiným břichem a Zach s Gilem jako nastávající a zasloužilý otec řeší odsávač mateřského mléka.
Lorelai s Rory a hromadou dárků pro celé Stars Hollow procházejí nákupním centrem a přemýšlejí, jaký dárek obstarat pro Christophera. Ve stejném obchodě, kde objeví vhodný dárek, potkají Luka s April, kteří zde vyměňují soupravu na úpravu minerálů, kterou April dostala už od své babičky, za mikroskop. Když se Luke rozpovídá s Rory o vánočních dárcích, které od něho kdy dostala, Lorelai je jen s dojetím pozoruje.
Lane se Zachem se vracejí z nákupu a Lane si stěžuje na svou matku a na to, jak se k ní všichni chovají. Zachovi se ji nakonec podaří uklidnit.
April a Luke se loučí před bistrem a Luke své dceři rozmlouvá její další plány na tajné schůzky. Je evidentní, jak strašně je celá situace mrzí.
Zatímco Rory, Gigi a Christopher zdobí vánoční cukroví, Lorelai dopisuje na svém psacím stroji posudek pro Luka. Když jde dopis hodit do schránky, začne sněžit...

7x10

26. listopadu 2008 v 10:21 gylmorova děvčata 7. řada
Christopher s Lorelai si prohlížejí nový dům. Oběma se líbí, ale jak Christopher správně předpokládá, Lorelai se nechce stěhovat, chce zůstat ve svém domě ve Stars Hollow.
Lorelai přijíždí do domu svých rodičů - jako tradičně pozdě, aby s Emily připravovala svatební večírek. Emily je nadšená, protože se jí podařilo zajistit jednoho z nejlepších designérů (bývalého operního scénografa!) Randalla Farbera , který se postará o přípravu večírku - Lorelai tradičně její nadšení nesdílí.
V Lukově bistru se zatím Kirk pokouší prodat slečně Patty vánoční balicí papír. Patty si ho už ale koupila od dětí, které tak vybírají peníze na novou tělocvičnu. Kirk ho prodává o 20 % levněji a peníze si nechává - jak říká, pouze využívá příležitosti.
Za Lukem přichází Liz se svojí dcerkou Doulou (jméno dostala po porodní asistentce). Povídají si o situaci s April a Annou, Luke si dokonce vytvořil seznam, kdy by April mohla být u něho, a doufá, že se to nějak vyřeší. Liz ho varuje, že se to neobejde bez právníků. Když Doula usne, Liz prosí Luka, aby se o ni tak na hodinku postaral, protože si potřebuje oddechnout. Přes jeho protesty vyrazí do města.
Lorelai při plánování večírku trpí a tak, když ji volá Rory, předstírá, že se Rory něco stalo a musí odejít. Emily ale Rory v telefonu slyší, navíc už svou dceru docela dobře zná, takže to Lorelai nevyjde.
Chris s Lorelai nakupují a Lorelai mu vypráví, jak strašná byla schůzka s Emily a Randallem. Chris se nabídne, že příště půjde s ní. Protože je u pokladny strašná fronta, Lorelai jde čekat ven, kde potká Luka s kočárkem. Lorelai malou chová a rozplývá se, Chris vycházející z obchodu už o dost méně.
Rory s Loganem přicházejí do mensy na Yaleu na večeři (Loganovu vůbec první) a Rory se ho pokouší vydávat za svého bratra, aby za ni nemusel platit, jeden z Loganových známých je ale prozradí. Potkají Lucy, která má ale ještě hodinu, tak se dohodnou, že zítra zajdou na večeři. Nakonec dorazí Marty a vyjde najevo, že se s Loganem znají. Když Lucy začne vykládat, že se možná zná i s Rory, Marty ji odvede pryč. Při večeři si Rory s Loganem povídají o celé té záležitosti s Martym a Logan jí radí, že by měla hodně rychle Lucy říct, že se s Martym zná.
Christopher s Lorelai leží v posteli a Chris jí navrhne, že by mohli mít další dítě. Lorelai, dá se říct, souhlasí. Když na tom Chris chce začít pracovat, Lorelai ho zarazí, protože vlastně není kam spěchat. Christopher si myslí, že Lorelai předpokládá, že jim to spolu nevydrží, a urazí se.
Luke čeká v bistru na April. Protože dlouho nejde, volá Anně a dozví se, že Anna se po jejich poslední hádce rozhodla, že April k Lukovi nepustí. Později Luke zajde k právníkovi, aby mu pomohl získat částečné opatrovnictví pro April.
Lorelai s Chrisem se při přípravách večírku pohádají - kvůli tomu, že Lorelai sabotuje přípravy, jako by ji na tom vůbec nezáleželo, kvůli tomu, že si vždy (podle Chrise) prosadí svou a kvůli Lukovi. Chris naštvaně odejde.
Při večeři na Lucyinu otázku, jak se vlastně dali dohromady s Rory, Logan odpoví, že je seznámil Marty, a zároveň dodá, že se spolu znají od prváku. Lucy se pochopitelně naštve a odejde (Marty běží za ní), Rory s Loganem se pohádají. Když jde Rory za Lucy, aby jí to vysvětlila, Olivie ji nepustí dál a přibouchne jí dveře před nosem. Rory odchází a pláče.
Lorelai dělá inventuru ve Vážce a Christopher sedí v hospodě, zřejmě aby nemuseli být spolu. Když Chrise po zavíračce vyhodí, na ulici se (zcela beze slova) popere s Lukem, přičemž poničí část vánoční výzdoby na náměstí.
Když se Lorelai vrací domů, před domem ji vyděsí Emily, která jí přijela dát několik rad do života (a manželství), protože ji znepokojila Lorelaina hádka s Christopherem...

7x09

26. listopadu 2008 v 10:21 Nezařazeno (různé)
Na páteční večeři u rodičů Lorelai zvědavě zkoumá zabalený svatební dar a Richard vypráví historku, jak si malá Lorelai chtěla vzít za muže Tipa O'Neilla - jak sama dodá, protože se jí líbilo jeho jméno. Richard připíjí na jejich sňatek a Lorelai konečně může rozbalit svatební dar - (opravdu strašný) obraz od jedné moderní newyorské umělkyně s názvem Vlčí dívka. Obraz je s největší pravděpodobností pomstou za to, že Lorelai svým rodičům o své svatbě "řekla" prostřednictvím vzkazu na záznamníku. Lorelai se omlouvá a Emily (přes její protest) vzkaz přehraje: "Ahoj, jen jsem chtěla, abyste věděli, že já a Christopher jsme se zrovna vrátili z Paříže. GiGi je v pohodě. A zakončili jsme to tak nějak,... vzali jsme se. Takže se uvidíme v pátek..." Lorelai chce, aby vzkaz vymazali, ale oba rodiče si ji vychutnávají a vzkaz přehrají ještě jednou.
Při večeři Emily mluví o svatebním večírku, který chce pro novomanžele uspořádat, protože... co by si pomysleli lidé, kdyby neoslavili svatbu své dcery? Lorelai žádnou oslavu nechce a různě se vymlouvá, ale protože ji v tom Rory s Christopherem nechají, nakonec s tím souhlasí.
Rory se stěhuje k Paris - většinu jejich věcí tvoří knihy. Se stěhováním ji kromě Paris pomáhají Doyle s Loganem. Paris nechá Rory podepsat nájemní smlouvu, která mimo jiné obsahuje i pravidla pro Logana či další Roryiny milence (spotřeba vody apod.) a má zabránit tomu, aby ji Paris mohla vyhodit uprostřed roku (jako to udělala minule). Logan musí odejít a zve Rory na večeři (společně s jeho klienty), Rory ale odmítá, protože pro Lucy (k jejím 21. narozeninám) pořádají večírek ve stylu roku 2002.
Christopher ráno vstává a najde Lorelai sedící na gauči, jak plete. Začne si z ní dělat legraci, že se z ní stává typická vdaná panička. Lorelai mu vysvětluje, že trénuje na Pletoton , jehož výtěžek půjde na opravu mostu. Pak si stěžuje na špatné jehlice a chce si jít sehnat nové. Christopher by rád šel s ní, ale Lorelai se všemožně vymlouvá, aby mohla jít sama. Chrisovi to přijde divné, ale Lorelai chce jen dát lidem čas, aby si na ně jako na manžele zvykli.
V Lukově bistru je plno žen, které se chystají na Pletoton - navíjejí klubka a pletou. Lukovi se to jako obvykle moc nelíbí. Do bistra vpadne rozrušený T.J. a vykládá Lukovi, že se Liz rozhodla rodit doma a chce u toho taky Luka. Když se trochu uklidní, Luke ho vyprovodí ven a ze dveří svého bistra uvidí na ulici Lorelai a Chrise vedoucí se za ruce z čistírny. Rozčilený práskne dveřmi a když se zamotá do vlny, zakáže ve svém bistru pletení.
Lorelai s Christopherem procházejí mezi lidmi, kteří připravují věci na Pletoton, a narazí na Babette, která vede jakýsi kurz pletení. Gratuluje jim a vítá Chrise ve Stars Hollow. To samé udělá za chvilku slečna Patty - navíc jim předá (ze své funkce sociální pracovnice) "uvítací vozík" s dary od lidí z města.
Rory přináší Lucy a Olivii nějaké věci na večírek a v jejich pokoji narazí jen na Martyho, který přilepuje na zeď plakát. Na její otázky odpovídá dost odměřeně a vůbec se chová, jako by ji neznal. Když se holky vrátí, ukáže se, že Marty je přítelem Lucy (která o něm ale mluvila zásadně beze jména, pouze jako o příteli).
Za Lukem přichází Anna a oznamuje mu, že se s April rozhodla odstěhovat do Nového Mexika ke své matce, aby o ni po operaci mohla pečovat.
Lorelai přichází za Sookie, která se pokouší připravit jako občerstvení na Pletoton stylově klubka ze špaget, ale příliš se jí to nedaří. Lorelai jí popisuje procházku s Chrisem po městě a přivítání, které bylo "milé", ale asi ne takové, jaké by si bývala představovala. Sookie jí říká, že se nemůže divit, protože si vzala cizince, i když si všichni mysleli, že skončí s Lukem. Vymýšlejí plán, jak začlenit Chrise do Stars Hollow. Nakonec se dohodnou, že pošlou Chrise s Jacksonem na pivo, protože Jackson je ve Stars Hollow oblíbený, tím pádem by si lidé mohli oblíbit i Christophera.
April sedí u Luka v bistru a začne se rozčilovat, že se vůbec nechce stěhovat, protože tak přijde o své kamarády a bude muset věčně začínat znovu, Luke se ji snaží uklidnit.
Lorelai volá Rory a smlouvají spolu o ceně za klubka vlny, která Lorelai právě navíjí. Povídají si o Chrisově pánské jízdě a Roryině problému s Martym. Když Lorelai uvidí, v jakém oblečení se Chris chystá na pivo (černá košile + džíny jsou podle Lorelai naprosto nevhodné), rozloučí se s Rory a donutí Chrise se převléknout.
Christopher s Jacksonem sedí v hospodě, popíjejí pivo a sledují basketbal v televizi. Jejich konverzace je ale přece jenom dost nucená a zdá se, že ani jeden se moc nebaví.
Luke pozve Annu do kavárny, aby s ní probral to stěhování. Například jí navrhuje, že u něho April může zůstat do konce školního roku (dokonce to už řekl i April). Anně se ale jeho plány nelíbí a zlobí se na něj, že dělá rozhodnutí, na která nemá právo. Když Anna rozzlobeně odejde, zazvoní Lukovi mobil - T.J. mu volá, že Liz právě rodí.
Lorelai s Chrisem přicházejí na Pletoton a Christopher s Jacksonem se domlouvají, že budou ve středu sledovat zápas. Lorelai seznamuje Chrise se svými dalšími plány na jeho začlenění do Stars Hollow.
Rory je na večírku a jde za Martym, který se dobře baví, ovšem jen do chvíle, než ho Rory požádá o (smyšlený) drink. Rory ho prosí, aby se nechoval jako blb, Marty jí to slíbí. Paris s Doylem jsou středem pozornosti díky svým tanečním kreacím, které poctivě nacvičovali.
Protože je listopad a Pletoton se koná pod šiřým nebem, všichni jsou zmrzlí a moc je to nebaví. Christopher jde za Taylorem a v dobré víře věnuje zbytek částky, která je potřeba (necelým 8 000 dolarů). Všichni to balí a Lorelai se na ně zlobí, že nechtějí pokračovat a raději jsou do kina.
Na večírku si Rory povídá s Martym a vzpomínají na to, jak se poprvé setkali - Marty ležel nahý na chodbě před Roryiným pokojem. Rozebírají, jak se za tu dobu změnili, a Marty řekne Rory, že je krásnější než kdykoliv předtím. Zaražená Rory mu připomene, že by měl být s Lucy. Marty se zvedne, jde za ní a pár metrů od Rory ji začne vášnivě líbat.
Luke jede za Annou a vyčítá jí, že se k němu chová, jako by April nebyla jeho dcera a nerespektuje jeho rozhodnutí. Slibuje jí, že pokud bude muset, bude o svou dceru bojovat...

7x08

26. listopadu 2008 v 10:20 gylmorova děvčata 7. řada
Lorelai telefonuje ráno po návratu z Francie Rory a nechává jí už několikátý vzkaz. Potom si povídá s Christopherem o jeho (z části žertem, z části vážně) míněných nápadech na nové zařízení domu, jejich rozhovor přeruší až volající Rory. Přivítá je doma a Lorelai ji přemlouvá, aby dnes přijela na večeři. Rory ale nemůže, protože má večer hodinu, a Lorelai si vymyslí, aby ji donutila přijet, že přivezli z Francie šneky a musí je uvařit, jinak by se zkazili. Rory slíbí, že přijede. Když Lorelai zavěsí, má špatný pocit z toho, že Rory neví, že se s Chrisem vzali. Ten ji uklidňuje, že bude ráda, protože to vždycky přece byl její velký sen. Pak se vydají sehnat šneky a recept, jak je připravit.
Rory se vrací do bytu a telefonuje s Loganem. Když domluví a vejde, najde tam Logana, který přijel na jejich firemní večírek a také proto, aby si našel byt v New Yorku. Rory je šťastná, že bude tak blízko, a myslí si, že by mohl bydlet s ní ve svém současném bytě, ale Logan nechce, protože by musel dojíždět a ztratil by tak hodně času. Starý byt ale chce Rory nechat, včetně všechno zařízení - např. rytířského brnění jménem Henry.
April vykládá Lukovi při večeři příhody ze školy a jen tak mezi řečí se zmíní, že se chystá na večírek ke kamarádce. Když se Luke dozví, že na tom večírku budou i kluci, poněkud znejistí a zeptá se April, zda se tam hodlají i líbat. April připadá nechutné, že její otec mluví o líbání, a donutí Luka změnit téma.
Rory přijede domů na večeři a je překvapená, že Lorelai opravdu uvařila šneky (považovala je za zástěrku pro objednání pizzy), ochutnat je ale odmítne. Když ji Lorelai řekne, že se ve Francie s Chrisem vzali, Rory je velmi překvapená, ale předstírá radost. Christopher odejde do garáže pro šampaňské a Lorelai se ptá Rory, co si o tom opravdu myslí? Rory je pochopitelně naštvaná, ale odmítne o tom mluvit.
Na Loganově firemním večírku se Rory příliš nebaví - musí například vyslechnout problémy jistého Trippa se stavbou domu na ostrově či rozhovor dvou žen o diamantu ve stylu Paris Hilton. Jediným světlejším okamžikem je její rozhovor s Loganovým známým Hugem, který vydává internetový časopis a navrhne Rory, aby pro kulturně - společenskou rubriku něco na zkoušku napsala, třeba článek o téhle party.
Lorelai sedí na terase svého domu, nechává Rory na telefonu další vzkaz, ve kterém se jí snaží vysvětlit, jak se to má s jejich svatbou, a chce s ní o tom mluvit.
Ráno po večírku už má Rory článek hotový a dává ho číst Loganovi. Ten se naštve, že si Rory z lidí na večírku a jejich způsobu života (tím pádem i z něho) dělala legraci. Když Rory ještě navíc vyčte, že ani neplatí v jeho bytě nájem, Rory odejde.
April se chystá na večírek a Luke si všimne, že jí není dobře - bolí ji břicho. Luke se jí snaží v metaforách ještě radit o líbání (používá výraz "žonglování"), ale pak zjistí, že má April horečku. Nechce ji nechat jít na večírek a April mu řekne, že jako táta je strašný.
Lorelai smutně stojí u záznamníku a poslouchá "žádné" vzkazy, zatímco si Christopher stěhuje oblečení. Lorelai mu nejprve zkritizuje košili v broskvové barvě a pak najde svoje tričko The Police, které ji Chris sebral před 22 lety a zapřel jí to. Když chce Christopher začít stěhovat věci v Roryině pokoji, který je už vlastně pokojem GiGi, Lorelai ho zarazí, protože to chce v první řadě s Rory probrat a dát jí čas, aby si na to zvykla. Řekne mu, že Rory byla naštvaná z jejich svatby - Chrise to mrzí.
Rory je na kolejích u Olivie a Lucy, se kterými se před časem seznámila na výstavě, o které psala, dává jim číst svůj nový článek a stěžuje si na Loganovo chování. Holky jí článek pochválí, ale potvrdí, že je opravdu podlý a až příliš kritický. Rory se naštve sama na sebe, protože tak to vůbec neměla v úmyslu napsat.
Luke se omlouvá April a uklidňuje ji, že budou i další večírky. April má ale stále horečku a bolesti - Luke volá Lorelai a ptá se jí na radu. Lorelai je pošle do nemocnice, protože by to mohl být zánět slepého střeva. To se později potvrdí.
Lorelai přijde za Lukem do nemocnice a povídají si. Doktor, který za nimi přijde, je pokládá za manžele - podle snubního prstenu na Lorelaině ruce, kterého si všimne i Luke.
Rory přijde do bytu a potká tam Logana. Ten se jí omlouvá za své chování, Rory zase jemu za svůj článek. Usmíří se, ale Rory Loganovi oznámí, že se chce vystěhovat - vždycky doufala, že tam budou zase žít spolu, ale protože to tak nebude, Rory chce jít bydlet jinam. Logan ji ujišťuje, že se stěhovat nemusí, ale Rory trvá na svém. Ozve se zaklepání a za dveřmi stojí Lorelai. Mluví s Rory o svatbě a ta řekne, že se nezlobí proto, že se s Chrisem vzali, ale proto, že u toho nemohla být. Lorelai je to taky líto, ale protože se bála, že by jí to Rory začala rozmlouvat, raději jí to neřekla. Taky Rory řekne, že v jejím pokoji bude bydlet GiGi, Rory proti tomu nic nenamítá.
Po návratu od Rory Lorelai stěhuje věci v jejím pokoji a probudí tím Chrise. Řekne mu, že všechno je v pořádku a povídají si, jak Roryin pokoj zařídit pro GiGi.
Luke sedí v nemocnici u postele spící April a přepíná televizi. Zastaví se u jakéhosi starého filmu, kde se řeší čísi svatba a usmíření...

7x07

26. listopadu 2008 v 10:19 gylmorova děvčata 7. řada
Lorelai, Chris a Gigi odjíždějí do Francie. Po tom co předají Gigi do péče Sherry. (Mimochodem to tam není ukázané jen se o tom baví.) Ubytují se v hotelu,kde si z nich dělá recepční srandu, protože jsou to Američané. Chris chce jít s Lor na večeři a tak si rezervují stůl ve jedné luxusní restauraci. Oběma se chce ale spát (časový posun) a tak si na chvilku zdřímnou a vzbudí se až ve čtyři ráno. Oba mají strašný hlad a tak hledají po paříži nějaký obchod s jídlem ale nikde nemají otevřeno. Tak se vrátí zpátky do hotelu a jdou spát, ale nemůžou usnout. Nakonec Chris podplatí číšníky v té restauraci a oni jim otevřou i v 5 ráno. Chris požádá Lor aby si ho teď v Paříži vzala, jak to plánovali jako mladí. Ona mu řekla, že ne že je to moc rychlé.
Rory končí v redakci novin na Yale a dostává od redakce obří tužku a poslední stránku jejího posledního vydaného čísla. Paris jí dává rady jak se nezbláznit z té spousty volného času, který teď bude mít. Přesto se v bytě cítí sama a tak zavolá svým novým kamarádkám a jedou spolu k Rory domů tam si obarví vlasy udělají popcorn a prostě se baví pak se Rory zhroutí pláčem v koupelně protože už nemá co dělat a Logan je pryč. Kamarádky ji utěší. Jedna z nich teď chodí s Martym. A ten dělá, že Rory nezná.
Lane ukazuje Zachovi ultrazvuk se dvojčaty a ten si myslí, že budou mít siamské dvojčata. Nakonec mu to Lane vysvětlí a jemu se znatelně uleví. Lane už má docela větší břicho a oba přemýšlí jak to říct matce Lane. Paní Kimová je pozve na večeři, kde jí Lane řekne, že je těhotná. Paní Kimová je ráda a chce aby se k ní přestěhovali. Zach je v šoku a tak jí řekne ano. Lane se na něj za to zlobí. Oba si začali uvědomovat, že budou rodiče, že už nejsou děti. Řeknou paní Kimové, že s ní nechtějí bydlet a tak se ona nastěhuje k nim. To se jim ale taky moc nelíbí.
Epizoda končí tím, že Lor a Chris přijedou domů a Chris řekne Lor, vítejte doma paní Haydenová.

7x06

26. listopadu 2008 v 10:19 gylmorova děvčata 7. řada
Lorelai volá do domu své matky a nechává jí vzkaz na záznamníku že nepřijde na večeři. Emily telefon zvedne ale Lor si pořád hraje na to, že mluví se záznamníkem.
Lorelai doma otevírá poštu, kterou čte jen jednou za měsíc a učí se francouzsky. Chris se diví, kolik má pošty a najde dopis, který je zve na víkend rodičů v Yale. Lor tam nechce jet ale Chris jí přemluví.
Luke dělá svačinu pro Apríl (to je jeho dcera, která u něj teď bydlí) a baví se s Kirkem. Kirk se chce rozejít s Lulu, protože mu prý nedává osobní volnost.
Sookie se hádá s Michaelem, kdo povede hotel až bude Lorelai ve Francii. Do hotelu přijde nový farmář a nabízí Sookie, že jí bude dodávat zeleninu, ta ho odmítá ale košík se zeleninou zdarma jako ukázku se vezme. Pak se cítí provinile kvůli Jacksonovi.
Luke vyzvedává Apríl z hodiny plavání a seznámí se tam s její učitelkou. Luke jí řekne, že neumí plavat a ona ho přihlásí na svůj kurz pro začátečníky. Po první hodině kurzu mu dá svoje číslo.
Lor a Chris jsou v Yale na víkendu rodičů. Dostanou tam jmenovky Chris si tam napíše otec Rory Gilmorové a Lorelai Zinf. Jdou na snídani a potkávají se zde s ostatními rodiči. Nakonec Lor zjistí, že je zde i Emily s Richardem a pohádají se kvůli tomu. Lor je naštvaná na Rory, že jí neřekla že jde s prarodiči na večeři.
Lor a Chris přijdou za Rory do redakce novin. A Chris pozve všechny na oběd do velice drahé restaurace.
Luke pozval trenérku plavání na večeři. Ta ho zavede do veganské restaurace a tam mu vykládá všechny ty bláboly o zdravé výživě (mimochodem není vůbec hezká). Luke se vrací domu a evidentně se mu rande moc nelíbilo. Sní Apríl pizzu a koláčky.

7x05

26. listopadu 2008 v 10:18 gylmorova děvčata 7. řada
4. díl končil tím že Lorelai pozve Chrise k sobě domů a stráví spolu noc (poprvé u ní doma).
Lorelai balí svoje věci i věci Paul Anky, má jich strašně moc a Chris si zní dělá srandu, protože budou spát u Chrise doma.
Logan volá Rory, že má vyjít na střechu, protože bude největší meteorologický déšť za poslední 10 let. Rory vyjde na střechu a tam na ni Logan čeká s romantickou večeří. Přijel do města jen na obchodní schůzku a zítra se vrací do Londýna.
Lorelai sedí s Chrisem u televize a Chris jí řekne, že mu psala Sherry (dává jí přečíst dopis). Sherry bydlí ve Francie a chce aby za ní Gigi přijela na pár měsíců.
Ve Stars Hollow se šíří strašný zápach, který se doslat i do hotelu Michael utěsňuje všechny dveře a okna a všude stříká osvěžovače vzduchu. Taylor zápach projednává na schůzi města a říká, že zápach pochází z převráceného vagónu se zeleninou. Za 2500 dolarů to nechají odstranit.
Lorelai sedí s Chrisem na lavičce na dětském hřišti a on se jí svěří, že se rozhodl poslat Gigi s chůvou do Francie za Sherry. Lorelai se moc nelíbí, že by tam měla jet sama, ale nic neříká.
Logan pozval Rory na večeři, ale nezmínil se o tom, že na ní budou i jeho spolupracovníci. Rory je rozčarovaná z toho, že Boby není kolega ale kolegyně a ještě ke všemu moc hezká a moc se na večeři nebaví. Po cestě domů se trochu pohádají (Rory žárlí na Boby).
Lorelai jde s Chrisem na večeři k jejím rodičům a v autě se s Chrisem pohádá kvůli tomu, že nechce aby jela Gigi do Paříže jen s 18-ti letou chůvou. Lorelai s Chrisem nemluví a tak souhlasně kývnou na všechny aktivity, které jim rodiče naplánují, že budou společně dělat. (tenis, golf, bridge). Emily vzpomíná co všechno spolu chris a Lor dělala když byli teenagery. Nakonec se Chris Lorelai omluví a uzná, že poslat Gigi samotnou do Paříže je hloupost a navrhne jí aby jeli spolu. Pak Lor řekne Emily, že sní žádné hry hrát nebudou.
Rory přijde do domu prarodičů a Lor ukazuje všem fotky Emily ve vězení, na které se jde podívat i Richard.
Jako poslední scéna Lorelai, Chris a Rory jedou domů autem pouští si písničky a vypadají jako šťastná rodinka.

7x04

26. listopadu 2008 v 10:17 gylmorova děvčata 7. řada
4. díl končil tím že Lorelai pozve Chrise k sobě domů a stráví spolu noc (poprvé u ní doma).
Lorelai balí svoje věci i věci Paul Anky, má jich strašně moc a Chris si zní dělá srandu, protože budou spát u Chrise doma.
Logan volá Rory, že má vyjít na střechu, protože bude největší meteorologický déšť za poslední 10 let. Rory vyjde na střechu a tam na ni Logan čeká s romantickou večeří. Přijel do města jen na obchodní schůzku a zítra se vrací do Londýna.
Lorelai sedí s Chrisem u televize a Chris jí řekne, že mu psala Sherry (dává jí přečíst dopis). Sherry bydlí ve Francie a chce aby za ní Gigi přijela na pár měsíců.
Ve Stars Hollow se šíří strašný zápach, který se doslat i do hotelu Michael utěsňuje všechny dveře a okna a všude stříká osvěžovače vzduchu. Taylor zápach projednává na schůzi města a říká, že zápach pochází z převráceného vagónu se zeleninou. Za 2500 dolarů to nechají odstranit.
Lorelai sedí s Chrisem na lavičce na dětském hřišti a on se jí svěří, že se rozhodl poslat Gigi s chůvou do Francie za Sherry. Lorelai se moc nelíbí, že by tam měla jet sama, ale nic neříká.
Logan pozval Rory na večeři, ale nezmínil se o tom, že na ní budou i jeho spolupracovníci. Rory je rozčarovaná z toho, že Boby není kolega ale kolegyně a ještě ke všemu moc hezká a moc se na večeři nebaví. Po cestě domů se trochu pohádají (Rory žárlí na Boby).
Lorelai jde s Chrisem na večeři k jejím rodičům a v autě se s Chrisem pohádá kvůli tomu, že nechce aby jela Gigi do Paříže jen s 18-ti letou chůvou. Lorelai s Chrisem nemluví a tak souhlasně kývnou na všechny aktivity, které jim rodiče naplánují, že budou společně dělat. (tenis, golf, bridge). Emily vzpomíná co všechno spolu chris a Lor dělala když byli teenagery. Nakonec se Chris Lorelai omluví a uzná, že poslat Gigi samotnou do Paříže je hloupost a navrhne jí aby jeli spolu. Pak Lor řekne Emily, že sní žádné hry hrát nebudou.
Rory přijde do domu prarodičů a Lor ukazuje všem fotky Emily ve vězení, na které se jde podívat i Richard.
Jako poslední scéna Lorelai, Chris a Rory jedou domů autem pouští si písničky a vypadají jako šťastná rodinka.

7x03

26. listopadu 2008 v 10:16 gylmorova děvčata 7. řada
Lorelai s Rory přijíždějí na tradiční pateční večeři k Richardovi a Emily. Lorelai se snaží vymyslet nejrůznější způsoby, aby se té večeři mohla vyhnout, například navrhuje Rory, aby ji praštila do břicha a způsobila jí tím vnitřní krvácení - tuto možnost ale vzápětí sama zavrhne, protože vnitřní krvácení má jednu nevýhodu, a sice není vidět, tím pádem by jí Emily nevěřila. Lorelai se dál všemožně snaží večeři oddálit, protože ví, že tato večeře bude horší než obvykle z toho důvodu, že musí rodičům říct, že se rozešla s Lukem, ale neví, jak to vezmou. Nakonec Rory využije chvilkové nepozornosti Lorelai a zaklepe.
Otevřít jim přijde, namísto obvyklé služebné, asi desetiletá holčička, zve je dál a bere od nich kabáty. Lorelai s Rory jsou velmi překvapené a zatímco jim malá Charlotte (vnučka dobrých přátel Richarda a Emily) připravuje koktejly, Emily s Richardem jim vysvětlí, že Emily byla svými kolegyněmi s D.A.R. vybrána jako nejvhodnější osoba, která by tato malá děvčata z lepších kruhů mohla připravit na společenský život a blížící se letní společenský ples. A protože Charlotte chyběla na minulé lekci stolování, rozhodla se Emily udělat jí hodinu právě z této večeře.
U stolu potom Emily učí Charlotte, jak používat ubrousek (po Emilyině upozornění, že s ubrouskem se nesmí mávat, Lorelai samozřejmě začne mávat ubrouskem nad hlavou) a různé typy vidliček.
Když se Richard ptá Rory, jak si užívá léto, Rory mluví o práci pro Paris a o Loganovi, Lorelai velmi znervózní, protože čeká stejnou otázku. Když na ni skutečně dojde, mluví o maceškách, které zasadili ve Vážce, a novém DVD přehrávači, který si koupila. Po Roryině významném pohledu konečně řekne, že se rozešla s Lukem. Její rodiče na to více méně nezareagují (Emily jen řekne, že je to špatné) a rozhostí se trapné ticho. Když Emily začne Charlotte vysvětlovat, jak se vyhnout tomu, aby konverzace vázla, Lorelai to nevydrží a začne se s rodiči hádat na téma Luke, rozchod a naprostý nezájem o něj ze strany Emily a Richarda. Jejich hádku přeruší až Rory.
V noci Rory probudí telefon - volá jí Logan z kanceláře. Povídají si o tom, jaký měli včerejší den, ale jejich rozhovor je dost nucený a trapně vázne.
Ráno sedí Lorelai v kuchyni u stolu a přehrabuje se v talíři se sušenkami. Na otázku Rory se následně rozpovídá o tom, že vlastně vůbec neví, jestli je má ráda, protože celý její život byl vlastně vždycky pouze děláním toho, o čem věděla, že by Emily a Richarda naštvalo, takže se klidně mohlo stát, že má ráda úplně něco jiného než to, o čem si myslí, že ráda má - jiné filmy, hudbu, oblečení, muže...
V Lukově znovuotevřeném bistru sedí Babette se slečnou Patty a snaží se přijít na to, co se v bistru změnilo, Luka to štve. Rory si přijde pro jídlo, chvíli "neformálně" konverzuje s Lukem a při čekání na jídlo se baví s Lane, která zatím ještě neřekla Zachovi, že spolu čekají dítě.
Do kuchyně ve Vážce přichází Lorelai s vlasy nově vyčesanými nahoru, Sookie jí je pochválí a Lorelai vykládá o tom, že veškerá její rozhodnutí vždycky ovlivňovala její matka, takže teď se zkouší konečně rozhodovat sama (třeba i při zavazování bot a v otázce účesů). Do toho přichází Michel se zprávou, že Emily je v hotelu - přišla ochutnat menu na páteční trénink etikety s děvčaty. Když je Emily na odchodu, pochválí Lorelai její účes.
V redakci zatím Paris obchází své lektory a tradičně má připomínky k jejich práci. Když skončí, ptá se Rory na Logana a jejich sex, přitom něco neustále vyrábí se svým mobilem. Když Rory odpoví, že sex kvůli vzdálenosti není jednoduše možný, Paris jí doporučí sex po telefonu, případně přes SMS, který ostatně provozuje při rozhovoru s Rory.
Zach říká Brianovi o tom, že se mu Lane vyhýbá a že se rozvedou, protože od návratu z Mexika je jako vyměněná. Brian si myslí, že za tím možná je parazit, který se Lane dostal do mozku a snědl tu část, která měla Zacha ráda. Lane se vrátí domů a chce si o samotě promluvit. Zach odmítne Briana poslat pryč, když ale Lane řekne, že je těhotná, Brian vyděšeně odchází. Zach je překvapený a místo, aby mluvil s Lane, jde uklidnit Briana.
Do Vážky přichází Emily se skupinou společensky oblečených dívek. V jedné z nich, která dělá něco jiného, než chce Emily, se Lorelai poznává. Michel je děvčaty fascinován a žádá Lorelai, aby ho vzala na jejich ples. Lorelai ale vůbec nemá v plánu na ten ples jít, ale protože Paul Anka zničil Michelovi jeho saka od Prady (ač Lorelai zapírá, Michel má "důkazy" - samolepicí lístečky s její omluvou) a Michel odmítne nové auto i dům, musí s ním na ten ples jít.
Rory s Lane sedí mezi regály v knihkupectví a zatímco Rory hledá inspiraci pro sex přes SMSky, Lane si čte v knížkách o těhotenství a porodu a je poněkud rozrušená. Rory volá Christopher a zve ji zítra na večeři.
Lorelai s Rory doma vybírají šaty na ples a Lorelai se snaží Rory přemluvit, aby tam šla místo ní, Rory jí poví o večeři s Chrisem. U toho si pořád hraje s mobilem, protože už druhý den čeká na odezvu na svou SMS Loganovi.
Lorelai s Michelem přicházejí na ples a baví se o květině na Lorelaině ruce, kterou dostala od Michela a která je poněkud velká. Michel si stěžuje, že ona jemu květinu do klopy nekoupila - Lorelai je ochotná, aby se plesu vyhnula, vrátit se do květinářství, Michel ji zarazí. Je znovu okouzlen dětmi ve večerních šatech (označuje je za "malé dospělé"), nakonec donutí Lorelai k tanci.
Christopher s Rory si zatím doma rozdělují zbylé jídlo od večeře. Když se vrátí Lorelai, chvíli s Christopherem trochu křečovitě žertují o Lorelaině květině a Rory odchází vyvenčit Paula Anku. Lorelai nabízí Chrisovi kafe a omlouvá se, že mu nezavolala zpátky. Christopher řekne Lorelai, že ji miluje a neustále přemýšlí o té noci, protože ví, že tak to bylo správně a chce počkat do té doby, než si to uvědomí i Lorelai. Potom odchází.
Rory sedí na posteli s mobilem v ruce, pak jí to nedá a volá Loganovi, kterého tím probudí. Dozví se, že jí Logan odepsal, ale zpráva se nějakým nedopatřením uložila, aniž by ji Rory četla. Rory si ji přečte, pochválí ji a chce jít spát. Logan ji ale zadrží, vezme mobil a chce, aby mu Rory odepsala.
Lorelai je ve své ložnici, hraje si s kytkou od Michela a přemýšlí. Pak zvedne telefon a volá Chrisovi...

7x02

26. listopadu 2008 v 10:16 Nezařazeno (různé)
Zklamaný Luke jede od Lorelai (ještě pořád s autem plným věcí připravených na jejich výlet) ke Chrisovi, beze slova mu jednu vrazí a odejde.
Lorelai sedí v kuchyni u stolu, připravuje své "slavné" domácí vafle a čeká, až se Rory probudí. Když Rory vstane, Lorelai už stojí s hrnkem kafe u dveří jejího pokoje. Povídají si o Roryině nočním nadšení z Loganovy rakety, Rory je ale zklamaná, že s Loganem nepojede na původně plánovanou cestu po Asii a ještě navíc za ním má přijet až v prosinci. Než Lorelai odejde do práce, ještě Rory řekne, že volala Lane, která se právě vrátila z líbánek.
Luke přijede ke svému bistru, kde je namísto jedné prosklené stěny jen obrovská díra. Už tam na něho čeká T.J., který mu bude pomáhat s opravou, a nabízí mu kafe, které koupil v bistru přes ulici. To "nové" bistro se nachází na trávníku hned vedle "starého" Lukova a patří Kirkovi. Naštvaný Luke chce po Kirkovi vysvětlení a dozví se, že Kirk pouze využil příležitosti a otevřel ve Stars Hollow "skutečně přátelský podnik". Aby toho nebylo málo, nakonec nabídne Lukovi práci, když mu teď někdo naboural do bistra a on musel zavřít.
Lorelai je u Sookie v kuchyni a učí se připravovat sushi ze sekané a smaženého kuřete. Vypráví o svém rozhovoru s Lukem a taky o tom, že mu prostě musela říct, že se vyspala s Chrisem, protože jinak by ho nezastavila. Na otázku Sookie, zda je v pořádku, odpoví, že vůbec ne, ale musí se prostě tvářit, jako by byla.
Rory se vydala přivítat Lane a přede dveřmi jejich domu potká Zacha, který jí líčí jejich otřesnou svatební cestu do Mexika (Pedrův ráj - na netu popisovaný jako skvělé místo s výhledem na oceán, vlastní kuchyní a vířivkou - byl ve skutečnosti jeden pokoj v bytě jakéhosi Pedra, vzdálený 38 km od oceánu, s kuchyní plnou Pedrových kamarádů, kteří na ně mluvili v tajemných šifrách, tzn. španělsky). Navíc Zach chytil jakéhosi parazita, téměř celou svatební cestu prozvracel a teď to od něho chytila Lane. Rory ho polituje a vejde do domu, kde na gauči sedí Brian s obrovským sombrerem (s obřím nápisem Mexico) na hlavě a hraje videohry. Najde Lane v posteli a ta pokračuje ve výčtu hrůz, které se odehrály v Mexiku, ale zároveň tvrdí, že se staly ještě horší věci, o kterých ale nemůže doma mluvit, protože zdi (resp. Brian) mají uši. Odcházejí ven.
Luke a T.J. opravují výlohu a T.J. děkuje Lukovi za to, že mu může pomáhat, protože tak alespoň může být z dosahu Liz, která je těhotná a tím pádem děsně nadržená. Luke se nehodlá bavit o sexuálním životě své sestry, když mu navíc T.J. poradí, aby přivedl Lorelai do jiného stavu, protože pak by si taky užil, odchází raději koupit barvy.
V altánu na náměstí zatím Lane vykládá Rory, že tou naprosto nejhorší věcí v Mexiku byl její (první a zároveň jediný) sex se Zachem na pláži. Jejich romantický výlet skončil tak, že jim byla zima, lezli po nich živí krabi a nakonec se objevil nějaký úchyl se šnorchlem. Lane je naštvaná, že uvěřila té "celosvětově médii podporované šarádě", že sex je hezký, protože její matka měla vlastně pravdu, když říkala, že sex je pro ženu hrozný. Nechce věřit Roryinu tvrzení, že sex nemusí být zas až tak špatný (zvlášť třeba doma v posteli) a je rozhodnuta zkusit manželství bez sexu, zvlášť když to tak stejně jednou skončí.
Lorelai jde s plnými nákupními taškami po ulici a spatří Luka s plechovkami barvy. Když se míjejí na přechodu, Lorelai jen řekne "promiň" a chce pokračovat dál. Luke ji ale začne vysvětlovat, že už je úplně v pohodě, že se zřejmě uklidnil tím, že uhodil Christophera. Lorelai je překvapená a řekne Lukovi, aby si příště laskavě vybil vztek na ní, protože to ona za to může a nikdo jiný. Ještě chvíli se dohadují, Luke potom odejde a Lorelai zůstane s otevřenou pusou stát uprostřed ulice.
T.J. nabídne Lukovi, že by společně s Lorelai mohli jít s nimi na jakousi lední revue, Luke se ho snaží odbýt, ale T.J. se jen tak nenechá, až mu nakonec Luke řekne, že se s Lorelai rozešli. T.J. ho obejme a začne utěšovat, Lukovi se to moc nepozdává, ale přijme od něho pozvání k nim na večeři.
Když Rory přijde domů, zjistí, že Lorelai celý dům vyzdobila v asijském stylu - různými lampiony, soškami, přehozy, maskami, od slečny Patty si vypůjčila opiový parfém a nedopatřením lahvičku rozšlápla na podlaze… Oblékne Rory kimono a provádí jí po obýváku, který představuje všechny možné asijské země, na které si Lorelai vzpomněla. Rory je nadšená, ovšem jenom do chvíle, kdy se ze záznamníku (Rory je hrozně přejedená a Lorelai je v kuchyni, aby připravila smaženou zmrzlinu(?), proto nezvednou telefon) ozve Chris a chce mluvit s Lorelai o jejich společně strávené noci. Rory nemůže ověřit tomu, že se Lorelai vyspala s jejím tátou, zvlášť když to mezi nimi znovu začínalo fungovat, dost drsně se do Lorelai naváží, že si po rozchodu s Lukem dala opravdu načas, než se vyspala s někým jiným, Lorelai se snaží bránit, ale Rory rozzlobeně odchází.
Rory přijde k Lane a ta jí oznámí, že je těhotná. Lane panikaří, že přece nemůže být máma, protože dělá chyby a spoustu věcí nezná a neumí, Rory se jí snaží uklidnit tím, že určitě bude lepší máma než např. Courtney Love nebo Britney Spears. Pak si lehnou na postel a pokračují ve výčtu lidí, kteří asi taky zrovna nebudou správnými rodiči (např. Michael Jackson, Tom Cruise a Katie Holmes).
T.J., Luke a Liz čekají, než se dodělá večeře (tuňákové bagety), a mluví o rozchodu s Lorelai. Dají si předkrm (želé) a pak Liz zjistí, že večeře nebude, protože vlastně mají rozbitou troubu a zapomněli ji dát opravit. Luke se nabídne, že dojde na nákup a uvaří jim večeři, pokud jim ovšem funguje alespoň vařič.
V obchoďáku narazí Luke na Lorelai a znovu spolu mluví (kupodivu hlavní slovo má Luke) o jejich rozchodu, o tom, že se k sobě prostě nehodili, a že dál budou prostě fungovat jako Lorelai Gilmorová a chlápek, který jí nalévá kafe. Lorelai smutně odchází.
Když přijde Rory domů, najde v obýváku plačící Lorelai, přisedne si k ní na gauč a začne ji utěšovat.

7x01

26. listopadu 2008 v 10:15 gylmorova děvčata 7. řada
Rory je ve svém pokoji na koleji a rozbaluje dárek od Logana, který odletěl na pracovní stáž do Londýna - model vesmírné rakety...
Lorelai se probouzí u Chrise, se kterým se vyspala po strašné hádce a následném rozchodu s Lukem, obléká se a chce jít domů. Chris ji přemlouvá, aby zůstala, ale Lorelai s výmluvou, že musí nakrmit Paula Anku (její pes), odchází. Po návratu domů ji vyděsí Babette spící na gauči, která přišla brzy ráno nakrmit psa a při té příležitosti si také pere prádlo, protože má rozbitou pračku. Přestože se Lorelai moc nechce, povídají si o hádce s Lukem, Babette ji ujišťuje, že všechno bude zase v pořádku.
Rory přijde do redakce a najde tam Paris, která se rozhodla otevřít si jakýsi přípravný kurz pro budoucí studenty na univerzitě a zrovna mluví s jednou zájemkyní. Nabídne Rory místo lektorky a dost skepticky mluví o Roryině vztahu na dálku s Loganem.
Když Lorelai chce odjet do práce, před domem potká Luka, který chce včerejší hádku ještě dořešit, protože mu k tomu Lorelai nedala šanci, Lorelai už o tom ale nechce mluvit, znovu mu zopakuje, že je konec, a odjíždí.
V kuchyni ve Vážce zatím Sookie s Michelem závodí v páce - Sookie vypadá, že už nemůže a Michel si ji dobírá, Sookie ale vyhraje a Michel si bere volno, aby si nechal zrentgenovat zápěstí. Sookie vykládá Lorelai, která si přišla vypít kafe, o své síle (způsobené častým mícháním šlehačky), pak si všimne, že je Lorelai zničená. Mluví o hádce s Lukem (byla to "TA hádka"), o noci strávené s Chrisem (Luke se to nesmí nikdy dozvědět) a celkově o vztahu Lukem (Lorelai už s ním nemůže být, protože by nikdy nežila takový život, jaký by s Lukem žít chtěla).
Luke, který je evidentně naštvaný, zatím moc nestíhá obsluhovat v bistru, protože Lane je na svatební cestě v Mexiku, do toho si navíc všimne Taylora, který něco vyrábí u prvního (a jediného) semaforu ve Stars Hollow. Vyběhne ven a dozví se, že Taylor nechává na semafor instalovat fotoaparát, který vyfotí každého, kdo projede na červenou a tím umožní jeho potrestání. Lukovi se to samozřejmě nelíbí.
Rory přijde za Lorelai do Vážky a vypráví o loučení s Loganem a rozhovoru s Paris, Lorelai Rory řekne o rozchodu s Lukem, ale dál o tom nechce mluvit... Potom zkoušejí vymyslet činnost, u které by vůbec tolik nemluvily - kino, nakupování a opíjení se neprojdou, napadne je sport - Michel (s rukou v sádře) jim poradí raketbal, pro který se nakonec rozhodnou, protože při něm mohou být hezky oblečené.
Rory se doma připravuje na raketbal a vybaluje věci, které přivezla, do toho jí volá Logan z Londýna a ujišťuje se, zda Rory dostala jeho dárek. Rory mu za něj děkuje, ale protože si není vůbec jistá, co vlastně ta raketa má znamenat, neustále o ní mluví jako o "tom dárku".
Lorelai s Rory sedí v hale a místo, aby hrály raketbal, diskutují o raketě, kterou dostala Rory. Když Rory změní téma na Luka, Lorelai hovor ukončí a začnou hrát - první míček ale udeří Lorelai do oka a hra končí. Doma hledají něco, co by pomohlo na Lorelaino oteklé oko, ale nic nenajdou a Rory jde nakupovat.
Ve městě se koná slavnostní odhalení Taylorova "zlepšováku" - při zkoušce ale Kirka, který má projet (v Taylorově Fordu z roku 1964) na červenou, oslní blesky fotoaparátu, nezvládne řízení a auto skončí v Lukově bistru.
Když Rory přijde domů, najde Lorelai, která snáší věci, které chce vyhodit, protože jsou Lukovy nebo jí Luka připomínají. Jednou z hromádek je i spodní prádlo, které si tam ráno prala Babette. Večer sedí v téměř prázdném obýváku a znovu mluví o raketě od Logana, kterou použily jako dekoraci na stůl.
Lorelai se chystá spát, předtím ještě z postele vyhodí většinu polštářů a povlečení, a Chrisovi, který jí telefonuje, řekne, že minulá noc se už nebude opakovat. V noci ji probudí Rory, aby jí vysvětlila, co má znamenat ta raketa, protože to našla na internetu. Je to odkaz k jedné epizodě seriálu The Twilight Zone o astronautovi a jeho lásce, po které Logan poznamenal, že to je ta pravá láska... Rory je nadšená, volá Loganovi, znovu mu děkuje a chce za ním přijet. Logan už pro ni má letenku, ale chce, aby za ním Rory přiletěla až na Vánoce. Rory to evidentně mrzí...
Ráno Lorelai, která spí na prázdné posteli pouze pod dekou, probudí zatroubení auta. Vyjde před dům a najde tam Luka s plným autem věcí vhodných na výlet. Luke chce, aby s ním Lorelai teď hned někam odjela a aby si ho vzala, protože si život bez ní nedokáže představit. Lorelai se ho několikrát pokusí přerušit a nakonec mu řekne, že se vyspala s Christopherem. Luke beze slova nastoupí do auta a odjíždí, Lorelai zůstane stát na schodech...